Gaggenau ile Boğaz'da Lezzetli ve Yenilikçi Bir Randevu

E. Seda KAYIM / 04 Ağustos 2011
Gaggenau’nun artık bir “yaz geleneği” haline gelen Boğaz gezisinde bu yıl Mimarizm de vardı. Davet, firma ile özdeşleşmiş tasarım, gusto ve kalite kavramlarını akustik trio, sıcak havalar ve lezzetli ikramlar eşliğinde sundu.Alman ev cihazları firması Gaggenau'nun artık bir "yaz geleneği" haline gelen Boğaz gezisinde bu yıl Mimarizm de vardı. Davetlilerin akustik trio, sıcak havalar ve lezzetli ikramlar eşliğinde bir İstanbul gecesinin keyfini çıkardığı bu özel buluşmadan izlenimlerimizi paylaşalım istedik.

Gaggenau Pazarlama Müdürü Sadettin Çağlar'ın ev sahipliğinde düzenlenen Gaggenau yaz buluşması, 26 Temmuz Salı akşamı Süreyya V. teknesinde gerçekleştirildi. Davetlileri Kuruçeşme sahilinde karşılayan gemiye çarpan dalgaların sesine keman, kontrbas ve akordeon sesleri eşlik ediyordu.Davetlilerin sıcak şarap lezzetindeki aromatik içecek ikramları ile karşılandığı davet, 20:00 sularında Süreyya V. teknesinin hareket etmesi ile start aldı. Canlı müziğin eşlik ettiği gezi, yavaşça hareket eden geminin Beykoz açıklarına demirlemesine kadar içki, sohbet ve atıştırmalıklar eşliğinde devam etti. Bir mutfak cihazları firması olarak damak zevkinden anlamasını kaçınılmaz olarak beklediğimiz Gaggenau, bizi yalancı çıkarmıyordu: Yumuşak ve bol yağlı peynirlere taze fesleğenin eklendiği, iyi şarap ve iyi zeytinin eşlik ettiği atıştırmalıklar, katılımcıları geminin kısa turu boyunca oyalamayı başarıyordu.

Hem Üründe Hem Davette Aynı Kalitede

Gaggenau'nun bu buluşmasının firma açısından da özel bir değeri vardı. Çağlar'ın kısa bir sunum ile tanıttığı ve "el işçiliği ile teknolojinin muhteşem karmasının bir eseri" olarak takdim edilen Gaggenau BO 271 fırın, teknenin bir ucunda tüm "çıplaklığı" ile sergileniyordu: Tüm bileşenleri neredeyse katman katman birbirinden ayrılan fırın, şeffaf pleksi bir kutu içerisinde görücüye çıktı. Gaggenau 200 serisine ait olan ve Gaggenau atölyelerinde parça parça birleştirilen tasarım, kolay temizlenme ve kolay müdahale gibi özellikleri ile de ön plana çıktı.Gaggenau'nun Süreyya V. teknesindeki daveti, mutfak cihazlarında tasarım faktörüne değer biçen firmanın genel düsturuna paralel şekilde, şık bir ortama sahipti. Ahşap katlanabilir sandalyeler, firmanın logosunu taşıyan keten sırtlıklar ile giydirilmişti. Gaggenau flamasının dalgalandığı Süreyya V'te lineer bir düzenle yerleştirilen masalar abartıdan uzak ve hoş aranjmanlar ile süslenmişti. Hava kararmaya başlarken, lacivert sularda yansıyan Boğaz sırtlarının ışıldaklı aydınlığına masalara yerleştirilen küçük mumluklar eşlik ediyordu.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :