Zorlu Center "Dünyanın En İyisi" Olmak İçin 'International Property Awards'a Aday

mimarizm.com / 21 Ekim 2009


EAA-Emre Arolat Architects, Europe and Africa Property Awards 2009 yarışmasında 4 farklı projesiyle kazandığı ödüllerini 16 Ekim'de Londra'da düzenlenen törenle aldı. Ödül töreninde, Emre Arolat Mimarlık ve Tabanlıoğlu Mimarlık Ortak Girişim Grubu tarafından projelendirilen Zorlu Center, "Commercial Architecture Award" kategorisinde Avrupa kıtasının birincisi olarak International Property Awards'a aday gösterildi.

97 ülkeden 4 binden fazla projenin 36 kategoride yarıştığı 2009 Europe & Africa Property Awards Ödülleri, 16 Ekim 2009 gecesi Londra'daki Marriott Hotel'de yapılan törenle sahiplerini buldu. Zorlu Center projesi, 5 yıldız ile ödüllendirilerek "Commercial Architecture Award" kategorisinde Avrupa kıtasının birincisi olurken, "Lara Kervansaray Oteli ve Kongre Merkezi" ile Nevzat Sayın ile birlikte projelendirilen "Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi" yine "Commercial Architecture Award" kategorisinde, "Zorlu Konak Residence" projesi ise "Residential Best Architecture" kategorisinde ödül alan diğer EAA projeleri oldu.

EAA-Emre Arolat Architects'e ödülleri, International Homes Magazine Genel Yayın Yönetmeni Helen Shield ve jüri üyelerinden Uluslararası Gayrimenkul Birlikleri Konsorsiyumu (International Consortium of Real Estate Associations – ICREA) CEO'su Thijs Stoffer tarafından verildi.

12 Kasım'da San Diego'da gerçekleştirilecek olan International Property Awards finalinde "Commercial Architecture Award" kategorisinde Avrupa kıtasını temsil edecek olan Zorlu Center, dünyanın en iyi projesi "World's Best" olmak için Afrika, Asya Pasifik, Britanya, Amerika ve Arabistan bölgelerinin ödüllü projeleriyle yarışacak. Gayrimenkul alanında dünya üzerindeki en başarılı projeleri ödüllendirmeyi hedefleyen International Property Awards, CNBC Arabiya'nın ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

EAA Hakkında

Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından 2004 yılında kurulan, 2008'de Şaziment ve Neşet Arolat'ın, 2009'da Kerem Piker ve Sezer Bahtiyar'ın ortak olarak katılımı ile farklı mimarlık kuşaklarının deneyimlerinin harmanlandığı bir mimarlık ofisi haline gelen EAA - Emre Arolat Architects, son olarak geçtiğimiz ay içinde "7800 Çeşme Konutları ve Oteli" projesiyle 2009 Emirates Glass Leaf Awards'da "Mixed Use Building of the Year" (Yılın En İyi Çok Amaçlı Yapısı) seçilerek önemli bir başarıya imza atmıştı. "MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2009"da "Tekfen Kağıthane Ofisleri" ve "Milas Ağaoğlu Golf Oteli" projeleriyle "Commended" ödüllerini alan EAA-Emre Arolat Architects, 2008 Kasım'ında Antalya'daki Minicity Maket Parkı yapısıyla da dünyadaki en önemli mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen "AR Awards for Emerging Architecture" ödüllerinden "Commended" ödülüne layık görülerek, bu ödülü ikinci kez Türkiye'ye getirmişti. 2006 yılında Dalaman Uluslararası Terminali ile AR Awards jürisi tarafından "Highly Commended" ödülünü kazanarak yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş, Minicity Maket Parkı yapısı ile de 2005 yılında Mies van der Rohe Ödülleri'nde "Seçilmiş Projeler" arasına girmişti.

EAA-Emre Arolat Architects'in güncel işleri arasında geçtiğimiz yıl birçok uluslararası mimarlık kuruluşunun katıldığı yarışmayı kazanarak Tabanlıoğlu Mimarlık ile birlikte üstlendiği ve Avrupa'nın en kapsamlı projelerinden biri olan Zorlu Center'ın, Zorlu Gayrımenkul için tasarlanan Zorlu Konak Residence projesinin yanısıra, Mecidiyeköy Likör Fabrikası, İş Gyo İzmir Kompleksi, Saral Ayazağa İş Merkezi, RDKM Kültür Merkezi, Bodrum Büyük Kulüp ve Çağdaş Evleri, Yalıkavak Doğuş-Permak Projesi ve İzmir Yeni Fuar Alanı gibi önemli projeler bulunuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :