WA Awards 36. Dönem Kazananları Açıklandı

mimarizm.com / 14 Ocak 2021
Dünya Mimarlık Topluluğu (World Architecture Community), WA Awards 10+5+X 36. dönem kazananlarını açıkladı.

WA Awards 36. Dönemde; Mimarlık, İç Mekan Tasarımı ve Öğrenci Projeleri kategorilerinde benzersiz binalarıyla 21 farklı ülkeden 49 ayrı proje ödüle layık görüldü. Kazanan ülkeler arasında Türkiye’nin yanı sıra Vietnam, Avustralya, Güney Kore, Fransa, Çin, Hindistan, Meksika, Mısır, Amerika Birleşik Devletleri, İran, Ürdün, Pakistan, Antarktika, Portekiz, Kiribati, Kosta Rika, Japonya, Tayvan, Sırbistan ve Suudi Arabistan da yer alıyor.

Mimarlık / Tamamlanan kategorisinde VTN Architects, daha önceki dönemlerde kazanan onursal üyelerin oylarıyla Nocenco Cafe, Farming Kindergarten ve Chicland Hotel In Danang olmak üzere üç proje ile ödül kazandı.

Bunun yanı sıra Türkiye’den HPP International Turkey & Gerhard G. Feldmeyer tasarımı AND Kozyatağı ile Yazgan Tasarım Mimarlık’ın İğneada’da bulunan Longosphere Glamping projesi de ödüle layık görülen projeler arasında yer aldı.

Mimarlık / Tasarım kategorisinde Selim Senin tasarımı Gözlem Kulesi Türkiye’den kazanan projeler arasında girerken Meksika’dan Sanzpont Arquitectura'nın Living The Noom projesi, Studio Symbiosis'in Hindistan’dan ID Origins’i ve Çin’den Domain Architects'in Chengdong Yaşlı Bakım Evi de onursal üyelerin oylarıyla seçildi.

İç Mekan Tasarımı / Tamamlanan kategorisinde ise ATÖLYE’nin gerçekleştirdiği Özel Sezin Okulu projesi WAC Topluluk Üyeleri’nin oylarıyla ödüle hak kazandı.

WA Ödülleri’nin 37. Dönem başvuruları 22 Mart 2021’e kadar devam ediyor. 36. Dönem’in tüm kazananları için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :