"The Art Fund Pavillion" Mimarlık Yarışması Sonuçlandı

bustler.net / 23 Mart 2009
Tent London ve The Lightbox tarafından düzenlenen "The Art Fund Pavillion Mimarlık Yarışması" sonuçlandı. 52 ülkeden 600'ün üzerinde başvurunun yapıldığı yarışmada katılımcılar, The Lightbox'a ek galeri alanı sağlayacak yarı- kalıcı bir pavyon tasarladılar.

RIBA ödüllü mimar Marks Barfield imzasını taşıyan Lightbox Müze ve Galerisi'nin, kendilerine hibe edilen 100 bin Sterlinlik sanat fonunu tekrar mimarlığa hizmet edecek şekilde değerlendirmeye karar vermesi ile ortaya çıkan yarışma, prestijli bir jüri tarafından yürütüldü. The Architecture Foundation Direktörü Sarah Ichioka ve Turner-Prize sahibi sanatçı Richard Wilson'un da aralarında bulunduğu seçici kurulun belirlediği finalistler, şöyle sıralanıyor:AREA [Architecture Research Athens], YunanistanFeix&Merlin Architects with Martin Stockley Associates, Birleşik KrallıkIN & EDIT Architecture, FransaKarim Muallem, Birleşik KrallıkTina Manis Associates, ABD

Yarışmanın finalist projeleri ve diğer tüm katılımcı tasarımları, The Lightbox'ta 31 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında sergilenecek. Yarışmanın kazananı ise 6 Nisan'da açıklanacak. Birinciliği göğüsleyen tasarım, 2009 Londra Tasarım Festivali'nde Tent London etkinliği kapsamında sergilenecek ve müteakiben mühendislik firması Facit tarafından Lightbox'da uygulanacak.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :