Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020 Sonuçlandı

mimarizm.com / 12 Şubat 2020
Stoneline firmasının, farklı disiplinlerden öğrencilerin doğal taş konusunda yenilikçi fikirler üretmesi amacıyla ilkini düzenlediği STONELINE İZMİR MARBLE FAIR 2020 STAND TASARIMI YARIŞMASI sonuçlandı.

Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması'nın konusu; doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan STONELINE firmasının MARBLE İZMİR Fuarı’nda ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanmasıydı. Serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenene yarışmaya 43 üniversiteden, 149 öğrenci, 94 proje ile katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üç ödülün yanında beş proje de Eşdeğer Mansiyon'a değer görüldü. Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören tüm öğrencilere açık olarak gerçekleşti. Gelenekselleştirilmesi düşünülen yarışma ile özgün tasarımların yaratılması için bir platform oluşturulması hedefleniyor.

Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş alanında yenilikçi fikirler üretmelerini, gelecekte tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmeyi amaçlayan yarışmanın kazananları ise şöyle:

Birincilik ödülü: 10 sıra numaralı ve 12445 rumuzlu

- Abdullah Kahraman (Yıldız Teknik Üniversitesi)
- Ali Enver Serttaş (Yıldız Teknik Üniversitesi)
- Emirhan Alp (Yıldız Teknik Üniversitesi)
- Enver Yiğit Doğan (Yıldız Teknik Üniversitesi)

İkincilik ödülü: 85 sıra numaralı 90216 rumuzlu

- Ece Avcı (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Üçüncülük ödülü: 62 sıra numaralı 52013 rumuzlu

- Ece Kandemir (Dokuz Eylül Üniversitesi)
- Ezgi Güven (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyonlar

- 23 sıra numaralı 16884 rumuzlu / Büşra Yiğit (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

- 30 sıra numaralı 21123 rumuzlu /  Hasan Oğuzhan Bektaş (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

- 61 sıra numaralı 48635 rumuzlu / Alp Buğra Nazar (İzmir Ekonomi Üniversitesi) /  Gizem Çalışkan (İzmir Ekonomi Üniversitesi)

- 83 sıra numaralı 84627 rumuzlu / Taha Nacar (İstanbul Teknik Üniversitesi) /  Talia Nur Koç (İstanbul Teknik Üniversitesi)

- 90 sıra numaralı 98073 rumuzlu / Murat Yavuz Ulukuş (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni 22 Şubat tarihinde 14:30’da STONELINE’ın Ayazağa’daki showroomunda yapılacak. Yarışmaya katılan tüm projeler, 22 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile STONELINE ART GALLERY’de sergilenecek. Katılan tüm projelere yarışma kitabında da yer verilecek.

Seçici Kurul Üyeleri ve Raportörler

Asil Seçici Kurul Jüri Üyeleri: Burçin Cem Arabacıoğlu (Prof. Dr., MSGSÜ), Şen Yüksel (Doç. Dr., Beykent Üniversitesi), Deniz Dokgöz (Doç. Dr., DEU), Sinan İzgi (Y. Mimar, AURA İstanbul), Yıldırım Gigi (Y. Mimar), Jale Kulin (İç Mimar, AURA İstanbul), Mehmet İstemi (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı)

Danışman Seçici Kurul Üyeleri: Mehmet Bayrak (Genel Müdür, Stoneline), Levent Özen (Satış ve Pazarlama Koordinatörü, Stoneline), Alper Ozuloğul (İhracat Müdürü, Stoneline), Cem Günübek (Grafik Tasarımcı-Kreatif Danışman, Stoneline), Feride Önal (Prof. Dr., İGÜN),

Seçici Kurul Yedek Üyeleri: Evin Eriş (Dr. Öğr. Üyesi, FBÜ), Arsal Arısal (Dr. Öğr. Üyesi, İGÜN), Berke Yarıkkaş (İç Mimar)

Raportörler: Duygu Çıbuk (Öğr. Gör, İGÜN), Anday Türkmen (Öğr. Gör. İGÜN), Özgün Özbudak (Öğr. Gör., İGÜN)

Jüri Raporu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :