PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021 Tamamlandı

mimarizm.com / 17 Eylül 2021
PSB ANATOLIA 2021 FUARI etkinlikleri kapsamında düzenlenen "PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021"de ödül alan ekipler açıklandı.

Yarışma Sonuç Metni

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın en öncelikli faaliyet alanlarının başında eğitim ve öğrencilere yapılan faaliyetler gelmektedir. Doğru bir yönlendirme ve tecrübe kazanacakları ortam yaratarak geleceğin meslektaşlarına yol göstermek Oda'nın temel politikalarından olduğu gibi 14. Dönem Çalışma Programının da ana bileşenlerinden birisidir.

Oda, bu güne kadar 12 tane PMOGenç Yaz Kampı düzenlemiş, böylelikle kampa katılan öğrenci üyelere hem birlikte iş üretme becerisi hem de farklı ekollerden akademisyenlerle çalışma şansı sağlanmıştır. Ancak ne yazık ki tüm dünyayı olumsuz etkileyen Kovid-19 Pandemisi nedeni ile 2019 senesinden bu yana yaz kampımız düzenlenememektedir. Uzunca aradan sonra öğrencilerimize yönelik yüz yüze yapılabilen ilk etkinlik olan, 7-10 Eylül 2021 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilen PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması olmuştur. 

Oda'nın desteklediği PSB ANATOLIA 2021 FUARI etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaya, toplam 12 üniversiteden (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Adnan Menderes Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi) 71 öğrenci üyemizin katılımı gerçekleşmiştir. PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmamız 7 Eylül 2021 tarihinde başlayarak 10 Eylül 2021 saat 14.00`te jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir.

7 Eylül 2021 tarihinden bu yana yoğun bir çabayla devam ederek tamamlanan PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir. Ülke çapında 12 üniversiteden katılan Oda Öğrenci Üye Komisyonu PMOGenç üyelerinin tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği projelerin değerlendirme jürisinde Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkanı Barış IŞIK, Antalya Şube 2. Başkanı Reyhan ERDOĞAN, Gaziantep İl Temsilcisi Sait Ersin ÖZBADEM, Doç. Dr. Emrah YALÇINALP, Veral AĞIL ve Remzi ADIYAMAN yer almıştır.

Yarışmanın Ödül Töreni; Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nın açılış konuşmalarıyla başlayan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gala Yemeğinde gerçekleştirilmiştir. Törende sponsor firma Hunter`a ve PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasının Jüri Üyelerine değerli katkıları için teşekkür belgeleri verilmiştir. Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkan Barış IŞIK ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nin, PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasına katılan tüm PMOGenç üyelerine katılım belgelerini ve dereceye giren ekiplere ödüllerini takdim etmelerinin ardından ödül töreni sona ermiştir.

PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021 de ödül alan ekipler;

Birincilik Ödülü: Pamukkale Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Rümeysa Işık, Ezgi Nur Şimşek, Meryem Gümüş, Emin Umut Tanrıverdi, Ahmet Asım Kadah, Hüseyin Tüccar

(6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.)

İkincilik Ödülü: Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Bilge Al, Gizem Atış, Furkan Erdemir, Maide Esra Turan, Fatma Ateşel, İlkay Duyar

(4.500 TL, Her ekip üyesine 750 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.)

Üçüncülük Ödülü: Bursa Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

İrem Nur Gürbüz, Aleyna Hastürk, Zehra Işıkoğlu, Başak Kavrazlı, Sercan Irgın, Ayberk Sevinç

(3.000 TL, Her ekip üyesine 500 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.)

Ayrıntılı bilgi içni tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :