"Cam Şişe ve Sürdürülebilir Gelecek" Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 06 Mayıs 2013

Geri dönüşüm bilincinin yaratılması ve bu konudaki farkındalığın artırılmasına yönelik çeşitli projeler hayata geçiren Anadolu Cam Sanayii A.Ş. tarafından düzenlenen "Cam Şişe ve Sürdürülebilir Gelecek" konulu afiş tasarım yarışması sonuçlandı.

Türkiye genelinde 17 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Grafik Tasarım ve Görsel İletişim Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmada, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Gözde Öztürk birinci ve Anadolu Üniversitesi'nden Emine Yıldırım ikinci oldu.

Üçüncülüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Sefa Pala ile Marmara Üniversitesi'nden Ayşe İri paylaştı. Anadolu Üniversitesi'nden Burcu Giden, Gizem Tuksal ve Eren Buzluk' un tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü.


  Birinci Ödül, Gözde Öztürk

Dereceye girenlerin ödülleri 26 Nisan Cuma günü Rahmi M. Koç Müzesi'nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Ödül kazanan afiş tasarımlarının yanı sıra, sergilenmeye değer bulunan toplam 50 eser, 26 Nisan – 13 Mayıs 2013 tarihleri arasında Rahmi M. Koç Müzesi'nde sergilenecek.

Türkiye'nin önde gelen grafik tasarımcılarından oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda yarışma ödülü olarak, birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 2.500 TL, mansiyon kazananlara 1.500'er TL verildi.


  İkinci Ödül, Emine Yıldırım


  Üçüncü Ödül, Ayşe İri


  Üçüncü Ödül, Sefa Pala

Ödül töreninde konuşan Şişecam Cam Ambalaj Grubu Başkanı Ekrem Barlas , camın yüzde 100 geri dönüşen doğaya saygılı bir ürün olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

"Yaratıcı fikirlere fırsat vermek bizim için her zaman önemli olmuştur. Özellikle geleceğimiz olan gençlerimiz bu anlamda sonsuz bir kaynaktır. Geleceğimizi şekillendirmek için bu sonsuz kaynağı mümkün olan her alanda değerlendirmek gerekiyor. Vizyonu insan sağlığı ve çevreye değer katmak olan bir şirket olarak, işimizi hep bu doğrultuda sürdürürken gelecek nesilleri bu konuda teşvik edici projelere dahil olmaya özen gösteriyoruz. Türkiye genelinde üniversite gençlerimizin katılımıyla hayat bulan bu yarışma, camın sürdürülebilirliğe olan katkısını en güzel şekilde ifade ediyor. Bu yılki ilk tecrübe, bize gelecek yıllarda da afiş tasarım yarışmasının devam ettirilmesi yönünde doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. 17 üniversiteden 226 başvuru almamız yani yarışmamızın Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna ulaşmış olması da bunun diğer bir kanıtıdır."

Haberin devamı için ilerleyiniz >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :