“Ve Yalnız Kalırsak” Video Klip Yarışması

mimarizm.com / 04 Ocak 2021
Mimar Eren Tümer'in üyesi olduğu PLASTIC müzik grubunun “Ve Yalnız Kalırsak” isimli parçası için düzenlediği video klip yarışmasına katılım için son tarih 29 Ocak 2021.

PLASTIC müzik grubu, 2020 yılında yayınladığı “Ve Yalnız Kalırsak” isimli parçası için bir video klip yarışması düzenliyor. 

Yarışmaya konu olan şarkının söz, müzik ve tüm düzenlemeleri, kurulduğundan bu yana bağımsız müzik üretmekte olan PLASTIC grubuna aittir. Parça, kompozisyonu bakımından saykodelik türkçe rock janr içerisinde yer almaktadır. Hazırlanacak olan videonun yapım türü ve kurgusu yarışmacıya bırakılmış olmakla beraber, içeriğin parçanın ana temasını yansıtması grup üyeleri tarafından beklenmektedir.

Yarışmanın Teması: Ve Yalnız Kalırsak, özünde insanın kendi küçük ölçeğinin evrenin sonsuzluğu karşısında ne kadar çaresiz olduğundan, doymak bilmez yaşam alışkanlıklarının insanı bir gün ansızın o sonsuzluk karşısında yapayalnız bırakabileceğinden, bilginin, anlayışın ve sevginin öneminden bahsetmektedir.

VE YALNIZ KALIRSAK

Kimse mi bilmez
Kimse mi görmez bu sonu, bu sonu
ölmeden
Kimse mi duymaz
Bu kan dökülmeyen bir savaş, bir savaş bitmeyen

Gözleri görmez
Sonları gelmez bunların, bunların
sevmeden
Kimse mi bilmez
Kimse mi görmez bu sonu, bu sonu
ölmeden

Elleri değmez
Dilleri dönmez bunların, bunların
Düşmeden
Cepleri dolmaz
Bu kan dökülmeyen bir savaş, bir savaş
Bitmeyen

Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - sevmeden
Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - anlamadan
Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - görmeden
Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - bilmeden
Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - sevmeden
Ve yalnız kalırsak
Bu sonsuz evrende - anlamadan

Katılım Koşulları ve Dökümanlar: Yarışmaya katılmak isteyenlerin plasticofficialmusic@gmail.com e-posta adresine iletişim bilgilerini içeren bir e-posta iletmesi yeterli olacaktır. Katılımcılara klipte kullanılmak üzere parçanın wav. formatındaki hali e-posta yoluyla iletilecektir.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın Başlangıcı: 04/01/2021
Dosyaların Ulaştırılması: 29/01/2021
Kazananın Açıklanması: 03/02/2021

Teslim Formatı ve İletişim Bilgileri: Videolar, türü yarışmacıya ait olmak üzere, en az 1920 x 1080 çözünürlükte mp4 formatında hazırlanmalı ve en geç 29/01/2021 tarihine kadar plasticofficialmusic@gmail.com elektronik posta adresine iletilmelidir.

Ödül: Birinci seçilecek olan yarışmacıya; Spotify, Apple Music, Deezer ve Youtube Music dijital müzik platformlarından tercih edeceği herhangi birisi için, 3 yıl boyunca premium üyelik ödül olarak verilecektir.

Değerlendirme: PLASTIC grubu üyeleri Eren Tümer, Arda Öz, Seren Söyler ve Hakan Haydın tarafından yapılacaktır. Yarışmacılar, eserlerinin içerikleri bakımından özgünlükleri konusundaki yasal sorumlulukları kabul etmiş sayılacaktır. Sonuçlar, 03/02/2021 tarihinde PLASTIC grubuna ait TwitterInstagram ve Youtube sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :