Uluslararası Tasarım Yarışması jumpthegap® Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 06 Mayıs 2021
Banyo alanları için tasarladığı ve ürettiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın önde gelen markalarından Roca’nın bu yıl 10.’suna imza atacağı, uluslararası tasarım yarışması jumpthegap® başvuruları 03 Haziran 2021 tarihine kadar online olarak yapılabilecek.

Banyolarda daha fazla sağlık, hijyen ve konfor odaklı yeni ürünler ve çözümler sunmaya odaklanan Roca, uluslararası tasarım yarışması jumpthegap® ile 10. yılında yeni normale uygun tasarım çözümlerini yakın merceğe alıyor.

150 ülkeden 26.000'den fazla katılımcının yer aldığı 9 global yarışmanın ardından, jumpthegap® yeniden mimari ve tasarım alanındaki parlak yetenekleri banyo alanı için yaratıcı çözümler üretmeye davet ediyor. Roca'nın bu yıl 10.’sunu düzenlediği uluslararası tasarım yarışmasının gelişiminde, hem bireyler hem de toplum olarak bugün karşılaştığımız önemli zorluklardan kaynaklanan yeni bir aşamaya işaret ediyor.

Toplam 17 bin Euro’luk ödül sahiplerini bulacak

jumpthegap® yarışmasının kazananlarını çeşitli ödüller bekliyor. Yarışmanın kazananları 6 Temmuz'da sanal bir törenle açıklanacak. Her kategorinin kazananı;  2.000 € 'luk dört ödül, her kategoriden 1. ve 2.’ye 500 €' luk sekiz ödül ve dört kazanan arasından seçilen ‘Best of the Best' projesi için 5.000 € büyük ödül olmak üzere toplam 17.000 €’luk ödül sahiplerini bulacak. 

Alanında uzman isimler, bu yarışmada buluşuyor

Türkiye’yle beraber tüm dünyadan yoğun ilgi gösterilen yarışmanın her biri alanında uzman jüri üyeleri; Japon mimar ve 2014 Pritzker Ödülü sahibi Shigeru Ban (Jüri Başkanı), Johnson & Johnson (J&J) Design'da Sağlık Hizmetleri Çözümleri Kıdemli Direktörü Somi Kim, Tasarımcı, PriestmanGoode Yönetim Kurulu Başkanı Paul Priestman, Formafantasma tasarım stüdyosunun kurucuları Andrea Trimarchi ve Simone Farresin, Belçika'daki Birleşmiş Milletler Bölgesel Bilgi Merkezi Direktörü Deborah Seward, Cumulus Uluslararası Üniversiteler ve Sanat, Tasarım ve Medya Kolejleri Birliği Başkanı Mariana Amatullo, BcD Barcelona Tasarım Merkezi İcra Direktörü ve World Design Weeks Başkanı Isabel Roig ve Roca Group’un Kurumsal Pazarlama ve Tasarım Direktörü Marc Viardot olacak.