Sony Future Filmmaker Awards 2024

mimarizm.com / 31 Ağustos 2023
Sony Future Filmmaker Awards 2024'ün son başvuru tarihi 15 Şubat 2024.

Creo tarafından başlatılan ve Sony sponsorluğunda her yıl düzenlenen Sony Future Filmmaker Awards, kısa film alanında yaratıcılığın geliştirilmesine yardımcı olmasıyla önemli bir ödül program olarak öne çıkıyor. Ödüller, bağımsız film yapımcılarını ve hikâye anlatımına yeni bir bakış açısı getirecek dünyanın dört bir yanından özgün sesleri desteklemeyi amaçlıyor.

Dünya çapındaki film yapımcıları yarışma içerisinde yer alan Kurmaca, Kurmaca Dışı, Çevre, Animasyon, Öğrenci ve Gelecek Format olarak altı kategoride başvuru yapabiliyor. Kazananlar, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından belirleniyor. Kısa listeye seçilecek olan otuz film yapımcısı, 30 Mayıs 2024'te Culver City, Kaliforniya'daki tarihi Sony Pictures stüdyo arazisinde bulunan Cary Grant Theatre'da gerçekleştirilecek ödül töreni için Los Angeles'ta toplanacak. Burada yapılacak töreden duyurulacak kategori kazananları, para ve çeşitli Sony Dijital Görüntüleme ekipmanlarıyla ödüllendirilecek.

2024 Yenilikleri

Bu yıl, kazanan ve kısa listeye kalan film yapımcıları, sektörün iç işleyişine özel erişim sağlayacak ve sunum yapmaktan hukuka, yetenek ajanslarıyla çalışmaya ve en son teknolojileri kullanmaya kadar bir dizi konuyu kapsayacak genişletilmiş dört günlük bir atölye programına katılma hakkı kazanıyor. Sony Future Filmmaker Awards, bu yıl itibarıyla bahar sezonuna taşınıyor ve dört günlük atölye programı ve Ödül töreni 28 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Culver City, Kaliforniya'daki Sony Pictures stüdyo alanında gerçekleştiriliyor.

2024 Ödülleri, film yapımcılarını altı kategoriden oluşan yeni yarışma formatıyla karşılayacak;

Kurgu kategorisi, orijinal bir kurgusal hikâye veya olayı aktaran, anlatı odaklı başvuruları kapsıyor. Başvuruların 5 ila 20 dakika uzunluğunda olması bekleniyor.

Kurgu Dışı kategorisi, 5 ila 20 dakika uzunluğunda, ağırlıklı olarak gerçeklere dayanan filmleri kapsıyor.

Çevre kategorisi, 5 ila 20 dakika uzunluğundaki çevre odaklı başvuruları kapsıyor. Çevre kategorisi, Creo tarafından kurulan ve Birleşmiş Milletler Vakfı ve Sony Pictures iş birliğiyle geliştirilen, yıl boyunca süren küresel bir katılım programı olan Creators for the Planet'in bir parçası olmasıyla öne çıkıyor.

Bu yılki yarışmada yeni olan Animasyon kategorisi, 2 ila 20 dakika uzunluğundaki animasyon filmleri kapsıyor.

Öğrenci kategorisi, dünya çapında kayıtlı bir kurumda diploma veya derece düzeyinde bir film kursu okuyan film yapımcılarını ödüllendiriyor. Kısa listeyi oluşturan kurumlar, küresel yetenek çeşitliliğini sağlamak için kıtalara göre seçiliyor. Herhangi bir türdeki 5 ila 20 dakikalık videolar kabul ediliyor.

Geleceğin Formatı kategorisi, yalnızca akıllı telefonlarla çekilen filmleri kapsıyor. Herhangi bir türdeki 2 ila 5 dakikalık videolar kabul ediliyor.

2024 Son Başvuru Tarihleri ve Ödüller

Altı kategorideki başvurular için son tarih 15 Şubat 2024 saat 07:00'dir (CT). Dört günlük atölye programı, 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Culver City, Kaliforniya'daki Sony Pictures stüdyo alanında gerçekleştirilecek. 2024'ün jüri heyeti Ekim 2023'te açıklanacak.

Kısa listeye kalan tüm film yapımcıları, dört günlük atölye programına ve ödül törenine katılmak üzere Los Angeles'da misafir edilecek. Ayrıca bu yıl, film yapımcıları kısa listeye kalan filmde birlikte çalıştığı görüntü yönetmenini törene ve atölye programına davet etme fırsatına sahip olacak.

Kurgu, Kurgu Dışı, Çevre ve Animasyon kategorisi kazananları bir FX9 Cinema Line kamera, bir FE C 16-35mm lens ve 5.000 $ nakit para ödülüne sahip olacak. Öğrenci kategorisi kazananı ve kurumu birer tane FX6 Cinema Line kamera ve FE 24-105mm lens ödülü kazanıyor. Geleceğin Formatı kategorisi kazananı Sony Dijital Görüntüleme ekipmanı ve 2.500 dolar para ödülünün sahibi oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın

*

Sony Future Filmmaker Awards Hakkında

Creo tarafından kurulan ve Sony sponsorluğunda düzenlenen Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri, dünyanın dört bir yanından bağımsız film yapımcılarını ve yaratıcılarını desteklemeye ve yükseltmeye adanmış, kısa filmlere yönelik yıllık büyük bir ödül programıdır. Olağanüstü ödülüyle öne çıkan Ödüller, başarılı film yapımcılarına Los Angeles'a ve Culver City, Kaliforniya'daki tarihi Sony Pictures Stüdyosu'na seyahat gibi paha biçilmez fırsatlar sunarak uzmanlara özel erişim ve sektörün iç işleyişine dair benzersiz bilgiler edinmelerini sağlıyor. Kazananlar ayrıca nakit para ödülleri ve çeşitli Sony Dijital Görüntüleme ekipmanı kazanıyor. Katılımın ücretsiz olduğu Ödüller altı kategoriden oluşuyor: Kurgu, Kurgu Dışı, Çevre, Öğrenci, Animasyon ve Geleceğin Formatı olmak üzere altı kategoriden oluşan ödüller, önde gelen isimlerden oluşan bir panel tarafından değerlendiriliyor. Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri; film, video ve hikaye anlatımı alanındaki yetenekleri destekleyerek yaratıcı mükemmelliğin geliştirilmesi için bir kapı açıyor.

Creo, fotoğraf, film ve çağdaş sanat olmak üzere üç temel alanda etkinlikler ve programlar başlatmakta ve düzenlemektedir. 2007 yılında Dünya Fotoğraf Organizasyonu olarak kurulan Creo, o zamandan bu yana kapsamını genişleterek yaratıcı kişiler için anlamlı fırsatlar geliştirme misyonunu ilerletti ve kültürel faaliyetlerinin erişim alanını genişletti. Bugün en önemli projeleri arasında Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri, PHOTOFAIRS Shanghai, Photo London ve yakında düzenlenecek olan PHOTOFAIRS New York (Eylül 2023) yer alıyor. Angus Montgomery Arts ile ortak çalışan Creo, grubun dünyanın önde gelen sanat fuarlarından bazılarını içeren girişimlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Adını Latince "yaratıyorum" kelimesinden alan Creo, bu ruhla yaratıcı sesleri güçlendirmek ve onlara temsilcilik vermek üzere yola çıkmıştır.

Sony Corporation, Sony Group'ta Eğlence, Teknoloji ve Hizmetler (ET&S) işinden sorumludur. "Teknoloji ve yeni zorluklar peşinde koşarak dünyanın dört bir yanındaki insanlara ve topluma Kando ve Anshin* sunmaya devam etme" vizyonuyla Sony, ev eğlencesi ve ses, görüntüleme ve mobil iletişim gibi alanlarda ürün ve hizmetler yaratacaktır.

* Her ikisi de Japonca olan Kando duygu, Anshin ise huzur, güvence, güvenilirlik ve güven gibi çeşitli anlamlara gelmektedir.

Sony Pictures Entertainment (SPE), Tokyo merkezli Sony Group Corporation'ın bir iştirakidir. SPE'nin küresel operasyonları sinema filmi yapımı, alımı ve dağıtımı; televizyon yapımı alımı ve dağıtımı; televizyon ağları; dijital içerik oluşturma ve dağıtımı; stüdyo tesislerinin işletilmesi ve yeni eğlence ürünleri, hizmetleri ve teknolojilerinin geliştirilmesini kapsar. Sony Pictures Television, dünya çapında onlarca tamamına sahip olunan veya ortak girişim prodüksiyon şirketi işletmektedir. SPE'nin Sinema Grubu yapım kuruluşları arasında Columbia Pictures, Screen Gems, TriStar Pictures, 3000 Pictures, Sony Pictures Animation, Stage 6 Films, AFFIRM Films, Sony Pictures International Productions ve Sony Pictures Classics bulunmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :