34. Ankara Film Festivali VEKAM Özel Ödülü

mimarizm.com / 21 Ağustos 2023
34. Ankara Film Festivali kapsamında verilecek "VEKAM Özel Ödülü"nün son teslim tarihi 20 Eylül 2023.

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Ankara Film Festivali’nin iş birliğiyle “VEKAM Özel Ödülü” bu yıl da sahibini arıyor.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 34. Ankara Film Festivali'ne katılımcılar ulusal belgesel türünde başvuru yapabilecektir.

Filmin görsel ve estetik niteliği kadar ele aldığı konunun Ankara kent merkezi veya ilçeleri kapsamında bir araştırmaya dayandırılarak kurgulanmış olması ödül kapsamında tercih nedeni olacaktır.

Başvurularda Ankara Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Film Yarışması yönetmelik koşulları aranacaktır. Belgesel yarışma bölümü için gönderilen filmlerin içinden Ankara ile ilgili olanlar, VEKAM jürisi tarafından değerlendirilecektir.

Katılımcılar filmlerini, Ulusal Belgesel Film Yarışması kategorisinde 20 Eylül 2023 tarihine kadar gönderebilirler. 

Jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilen eser 30.000 TL’lik “VEKAM Özel Ödülü”nün sahibi olacaktır.

Ödüle hak kazanan eserin bir kopyası VEKAM Kütüphanesi ve Arşivi’nde kaynak olarak değerlendirilip akademik araştırmalara açılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için tıklayın

 

*

VEKAM Hakkında

Koç Üniversitesi bünyesinde akademik ve kültürel bir merkez olarak faaliyet gösteren Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) Ankara ve çevresi üzerine yeni veriler ortaya koyan araştırmaları desteklemekte ve geliştirmektedir. Bu kapsamda ayrıca disiplin ve alan kısıtlaması olmaksızın Ankara ve çevresi ile ilgili bilimsel araştırmalara her yıl çağrı açarak ödül vermektedir. Zengin bilgi kaynaklarını barındıran kütüphanesi ve arşivi ile Ankara’nın kent belleği işlevini üstlenen VEKAM, nadir kitaplar, haritalar, zengin fotoğraf ve kartpostal koleksiyonu da dahil olmak üzere dijitalleştirilmiş koleksiyonlarıyla Ankara ile ilgili her türlü yayını dermesine katarak birincil başvuru merkezi olmayı başarmıştır. 1994 yılında kapılarını bilim dünyasına açan VEKAM kuruluşundan bu yana akademik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla sempozyum panel, konferans, sergi ve seminerler düzenlemekte, sempozyum kitaplarının yanı sıra Ankara Araştırmaları adıyla yılda iki kez hakemli bir dergi yayımlamaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :