'red dot' Tasarım Ödülleri

mimarizm.cım / 06 Mayıs 2008

'red dot: Tasarım Konsepti' yarışması, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuk. Yarışma, tüm tasarımcıların ve firmaların peşinde koştuğu bir hedef koyuyor: İmkansız gibi görünen bir fikir, bir deha çarpıntısına dönüşüyor ve dünyayı değiştiriyor. Dünyanın her yerinden tasarımcılar ve tasarımcı adayları, fikirlerini özerk ve uluslararası aktörlerden oluşan bir uzman jüriye sunacaklar.

Red Dot ödülü, yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşıyor.

Toplam 16 kategoride katılımın gerçekleşebildiği yarışmanın henüz bu yıl eklenen kategorilerini ise banyo ve güvenlik oluşturuyor.
Yarışmaya gönderilecek tasarımlara oldukça geniş bir spektrum sunan kategorilerin tamamı ise şunlar: Banyo, Ev İhtiyaçları, Eğitim, Eğlence, Moda, Mobilya, Yeşil Tasarım, Habitat, Aydınlatma, İnteraksiyon ve İletişim, Dekorasyon Aksesuarları, Sağlık Aletleri, Ulaşım, Kişisel Destek Ekipmanları, Güvenlik ve Rekreasyon.

Katılım, tasarımcı, tasarım stüdyoları, şirketler, araştırma laboratuarları, mucitler, tasarım profesyonelleri ve öğrencilere açık. Pazara sunulmamış veya 1 Aralık 2008'den önce satışa sürmek üzere üretilmemiş her türlü icat ve tasarım nesnesi yarışmaya gönderilebiliyor.

Dili İngilizce olan yarışmaya gönderilecek paftaların sert yüzeyli ve A3 formatında hazırlanmış olmaları gerekiyor. Sunum paftalarının yanısıra, tasarıma dair bir açıklama metni ve kullanım senaryosunun da eklenmesi bekleniyor. Gönderilebilecek maksimum pafta sayısı ise 3.

Ödüle layık görülen tüm tasarımların Singapur'daki 'red dot Tasarım Müzesi'nde sergilenmeye hak kazanacağı yarışmanın son başvuru tarihi 11 Temmuz 2008 olarak belirlenmiş.

Kategoriler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak veya başvuru yapmak üzere tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :