Pera Müzesi Yeni Vikipedi Yazarları Arıyor

mimarizm.com / 25 Temmuz 2016
Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye ve Pera Müzesi işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, eserlere Vikipedi üzerinden en geniş katkıda bulunan beş yazar Pera Müzesi tarafından ödüllendirilecek. Son başvuru, 15 Ağustos 2016

Pera Müzesi, uluslararası alanda internetin en kapsamlı web ansiklopedisi Vikipedi işbirliğiyle yeni bir dijital projeyi hayata geçiriyor. Vikipedi’nin Türkiye’de ilk defa Pera Müzesi işbirliğiyle gerçekleştireceği GLAM projesi kapsamında katılımcılar, Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar koleksiyon sergisindeki eserler hakkında içerikler hazırlayacak.

Yerel Vikipedi oluşumu Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye (WMTR) ve Pera Müzesi işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, eserlere Vikipedi üzerinden en geniş katkıda bulunan beş yazar Pera Müzesi tarafından ödüllendirilecek.

Yarışmaya nasıl katılabilirsiniz?

Yarışmaya katılmak için Vikipedi’ye üye olmak yeterli. Ardından proje sayfası üzerinden belirlenen eserler hakkında içerik oluşturulabilecek. Pera Müzesi, 15 Ağustos'a dek Vikipedi kriterlerine göre, “iyi yazılmış, kapsamlı, doğru, tarafsız ve kalıcı” içerikleriyle yarışmaya dahil olan herkese proje sonunda küçük hediyeler verecek. İçeriklere en geniş katkıda bulunan ilk 5 kullanıcıyı ise özel hediyeler bekliyor.

Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye’nin, Türkiye’deki ilk GLAM ve VikiKarekod projesi olan “VikiPera” projesi, WMTR’nin galeriler, kütüphaneler, arşiv ve müzeler ile yürüttüğü GLAM-WIKI projeleri kapsamında yer alıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :