Mimarlıkta Kadın Konulu Karikatür Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 10 Mart 2020
Mimarlar Odası Kayseri Şubesi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Mimarlıkta Kadın” konulu Ulusal Karikatür Yarışması'nın kazananları açıklandı.

Birincilik Ödülü: Eren Tanoba

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi'nin düzenlediği “Mimarlıkta Kadın” konulu Ulusal Karikatür Yarışması'nın kazananları:

Birincilik Ödülü: Eren Tanoba (051 seri numaralı eser)
Seri numaralı eserin insan bedeninin antropometrik özellikleri baz alınarak oluşturulan kurguya dair kadın ve geleneksel üretim anlamındaki eleştirisi övgüye değer bulunmuştur. Mimarlık alanında tariflenen bu dizgeyi karikatür alanında başarılı bir şekilde yeniden yorumlamasından dolayı birincilik ödülüne değer görülmüştür.

İkincilik Ödülü: Özgür Alican (133 seri numaralı eser)
Mimari anlatım tekniklerini, karikatür kompozisyonunun bir parçası haline getirerek, kadının hem mesleki hem de yaşamsal aktivitelerini ifade etmedeki başarısından dolayı ikincilik eserine değer görülmüştür.

Üçüncülük Ödülü: Sait Munzur (001 seri numaralı eser)
Karikatürün kompozisyonunda kadının sosyal hayatta ve mesleki alandaki sorumlulukları üzerinden yarattığı algı, çizim tekniğindeki özgünlük ve dilde yarattığı dramatik etki nedeniyle üçüncülük ödülüne değer görülmüştür.

Jüri Özel Ödülü: Hicabi Demirci (013 seri numaralı eser)
Kadın mimarların mesleğin gereği olarak geceli gündüzlü yoğun tempoda çalışma ritüeline yaptığı vurgu nedeni ile jüri özel ödülüne değer görülmüştür.

Jüri tutanağı ve katılımcı listesi için tıklayın 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :