Mekân Anlatımı Metin Yarışması - 2024

mimarizm.com / 24 Haziran 2024
Mekân Anlatımı Metin Yarışması'nın son başvuru tarihi 1 Eylül 2024.

2018 yılından bu yana geleneksel hale gelmiş olan MEKÂN ANLATIMI METİN YARIŞMASI’nın altıncısı, bu yıl düzenleniyor. KTMMOB Mimarlar Odası Yayın Kurulu tarafından organize edilen yarışma, kısa bir aranın ardından aynı örgütleme ekibiyle hazırlandı ve yarışmaya gönül vermiş jüri üyeleriyle desteklendi.

Yarışma Örgütleme Kurulu: Abdullah Can, Devrim Yücel Besim, Münevver Özgür Özersay, Emine, Gökbörü (Raportör)

Jüri Üyeleri; Mimarlar Odası Başkanı Onur Olguner, Yayın Kurulu üyesi Devrim Yücel Besim, Şehir Plancısı Dr. Gizem Caner, Editör-Küratör Müge Cengizkan, Şair-yazar Neşe Yaşın, Prof. Dr. Suha Özkan ve 2022 yarışma birincisi Mina Hazal Taşçı.

Yarışmanın amacı ve kurgusu daha önceki yıllardaki gibi; mekâna ait çeşitli veri, duygu ve birikimleri paylaşacak farklı bir ortam yaratmak; dolayısıyla toplumsal belleği güçlendirecek bilgi ve görgüyü çoğaltmaktır. 

İletişim aracı ise Türkçe yazın dilidir. Yarışma, mekânsal çevre tasarımının çok disiplinli yapısına olan inançla, KTMMOB veya TMMOB içindeki meslek örgütlerinden birine üye olan herkese açıktır.

Bu yılki yarışmanın başlangıcı Dünya Çevre Günü; 5 Haziran olarak belirlenmiştir. Böyle bir başlangıçla, şimdiye kadar ‘Mekân’ vurgusu üzerine esnek bir yapıda geliştirilen yarışmayla; mekânın, daha çok sorunlarla zihnimize yerleşmiş olan ‘çevre’ kavramı ile ilişkisine de dikkat çekilmek istenmiştir.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 20000 TL 

İkincilik Ödülü: 15000 TL 

Üçüncülük Ödülü: 12000 TL
Çelen Mirata Birkan Ödülü: 8000 TL

KTMMOB Mimarlar Odası; ‘mekân’ veya 'mekânsal çevre' üzerine düşünüp düşüncelerini yazıya dökenleri yarışmaya davet ediyor.

Son başvuru tarihi 1 Eylül 2024 olan yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :