Mamut Art Project: Mamut Performansları

mimarizm.com / 27 Şubat 2019
Mamut Art Project, 2019 Performans Programını herhangi bir küratör ile işbirliği içerisine girmeden ve belli bir başlık altında olmadan devam ettiriyor. Açık Çağrı ile kabul edilecek başvurular için son tarih 5 Mart 2019.

2016 senesinde Simge Burhanoğlu ve Seyhan Musaoğlu küratörlüğünde “Performansı Farkettiniz mi?” teması altında başlatılan Performans Programı ile Mamut Art Project’e performans sanatı da dahil edilmişti. Programa daha sonraki senelerde kendine ait bir alan sunarak Mamut Performanslarını “Nasılsın?” Ve “Maddesiz?” temaları altında devam ettirildi.

Bu üç sene içinde; performans program içerikleri daha da geliştiren Mamut Art Project, performans sanatı disiplinini hak ettiği ortamda ve değerde sunabilmek için, her sene yeni bir kavram ekleyerek ilerlemeyi hedefledi. 2019 Performans Programını geçmiş senelere göre özgürleştirerek, belli bir tema başlığı olmaksızın pek çok performans sanatçısına fırsat sağlayacak hale getirdi.

Mamut Art Project, 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’da gerçekleştireceği etkinlikte canlı performans yapmak isteyen tüm sanatçıların başvurularını bekliyor.

İki aşamalı olacak başvuru sürecinde ilk aşamada ön eleme yapılacak, sonrasında ön elemeyi geçen sanatçılar ile birebir görüşmeler yapılacaktır. Bu görüşmeler sonunda programda yer alacak sanatçılar belirlenecektir. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :