Karantinada Mimarlık Cephe Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 06 Nisan 2020
Mimarlar Odası Van, Bursa, Gaziantep, Mersin ve Eskişehir Şubeleri'nin düzenlediği Karantinada Mimarlık Cephe Tasarım Yarışması'nın son katılım tarihi 30 Nisan 2020.

Yarışma Şartnamesi

1.Yarışma konusu serbest elle cephe tasarım çalışmasını içerir. Cephe için herhangi bir bina veya kat kısıtlaması yoktur. Tek şart serbest elle çizilmiş olmasıdır. Çalışmalarda kalem tipi ve renk skalası kısıtlaması bulunmamaktadır. Karantina günlerinde olduğumuzdan dolayı kullanılacak kağıt tipi için de bir kısıtlama bulunmamaktadır.

2.Yarışmaya Mimarlar Odası’nın Van, Bursa Gaziantep, Mersin ve Eskişehir Şubelerine kayıtlı mimar ve öğrenci üyeleri katılabilir. Yarışmaya ilgili şubelerin Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri katılamaz.

3.Yarışmaya katılmak isteyen üyeler en fazla 2 adet çalışma gönderebilirler.

4.Çalışmanın üzerinde kesinlikle ad-soyad, paraf, imza ya da herhangi bir işaret bulunmayacaktır. Bulunan çalışmalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

5.Her Şube kendi özelinde jüri oluşturacak ve değerlendirme yapacaktır.

6.Üye ve öğrenci çalışmaları ayrı ayrı değerlendirilecektir. Her iki dalda 3’ er adet olmak üzere toplamda 6 çalışmaya ödül verilecektir.

7.Çalışma değerlendirilmeleri 3 tur halinde yapılacaktır. 1. turda 12 üye ve 12 öğrenci üye çalışması belirlenecektir. 2. turda 12 çalışmadan 6 üye ve 6 öğrenci üye çalışması belirlenecektir. 3. tur öncesi bu turdaki eserlerin çalışma kağıtlarının asılları istenecektir. Aslını ibra edemeyen veya serbest elle olmadığı anlaşılan çalışmalar değerlendirme dışı bırakılacaktır. Son olarak 3. turda 3 üye ve 3 öğrenci üye çalışması belirlenecek ve ödül alacak çalışmalar tespit edilecektir.

8.Yarışmada ödül alan ve yarışmaya katılan çalışmaların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte yarışmayı düzenleyen Şubelere ait olacaktır. Bu eserler ilgili Şubelerin arşivlerinde saklanacak ve ödül alan eserler bu Şubeler tarafından kitap, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri basılı yayınlarda ve Mimarlık Haftası etkinliklerinde sanatçının ismi belirtilerek kullanılabilecektir.

9.Çalışmalar, başvuran üyenin bağlı bulunduğu şubeye gönderilecektir. Gönderimler e-posta yoluyla gerçekleştirilecektir. Düzenleyici şubelerin e-posta adresleri aşağıdaki gibidir:

Van Şubesi Üyeleri: vanmimod@gmail.com
Bursa Şubesi Üyeleri; sekreterya@bursamimar.org.tr
Gaziantep Şubesi Üyeleri: info@gaziantepmimod.org.tr
Mersin Şubesi Üyeleri: mersin@mo.org.tr
Eskişehir Şubesi Üyeleri: mimodaesk@gmail.com adresine gönderilecektir. Mail haricinde (posta veya elden teslim) gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.

10.Yarışma duyuru tarihi 3 Nisan 2020, son katılım tarihi 30 Nisan 2020 tarihidir.

11.Yarışma jürileri ve değerlendirme tarihleri sonradan ilan edilecektir.

12.Yarışmayla ilgili tüm sorularınız için ilgili Şubelerle mail ve telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Ödüller (Şube Özelinde)

Birincilik ödülü: Teknik Resim Kalem Seti (32 parça + rulo kalemlik + kağıt)
İkincilik ödülü: Mimarlık Kitap Seti
Üçüncülük ödülü: Hediye Çeki

*Her bir Şube’den dereceye girenler arasında Mimarlar Odası Genel Merkezi tarafından belirlenecek seçici kurul tarafından ayrıca bir değerlendirme yapılacak ve sıralamaya göre plaket verilecektir.

Yarışma Sekreteryası/İletişim

Van Şube: Y. Mimar Nisa Yılmaz Gülbay / (0432) 215 15 97 - (0532) 676 28 79
Bursa Şube: Mimar Ali Öztaş / (0224) 453 56 00
Gaziantep Şube: Mimar Elif Şiraz / (0342) 220 50 70
Mersin Şube: Mimar Aylin Topçu /  (0324) 327 99 33
Eskişehir Şube: Mimar Ozan Kılıç / (0222) 231 7213 - (0532) 242 34 26

Detaylı bilgi ve şartname için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :