İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2019

mimarizm.com / 04 Ekim 2019
İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri'nin on beşincisini düzenlediği Endüstriyel Tasarım Yarışmaları'na son başvuru tarihi 25 Ekim.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen Endüstriyel Tasarım Yarışmaları'nın;

Amacı
- Metal, Plastik ve Elektrikli ürünler sektörlerinde yenilikçi fikirleri desteklemek,
- Ülkemiz ihracatçı firmalarının dünya piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma  değeri yüksek ,özgün ve modern ürünlerin tasarlanmasına zemin hazırlamak,
- Öğrenci ve profesyonel tasarımcılar ile sektörü buluşturmak,
- Türkiye’de tasarım kültürünü yaygınlaştırmak ve özendirmek,
- 2023 İhracat stratejisine paralel çalışma yürütmek amacıyla senede bir kez gerçekleştirilmektedir.

Kategorileri
Metalden Mamul Kamp Mutfak Malzemeleri Kategorisi
Plastikten Mamul Saklama Kapları Kategorisi
Elektrikli Kamp Mutfak ve Aydınlatma  Gereçleri Kategorisi
Konsept 2019: Medikal Sektörüne İnsana Dokunan Fonksiyonel Plastikler, olmak üzere toplam 4 ayrı kategoride katılıma açıktır.

Her bir kategoride profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki alt kategoride katılım gösterilebilir. Her bir alt kategori için ayrı ayrı ödüllendirme yapılacaktır.

Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 25 Ekim 2019 Cuma
Seçici Kurul Toplantısı: 2 Kasım 2019 Cumartesi
Ödül Töreni: 14-17 Kasım 2019

 Katılım Koşulları
- Yarışmaya katılım ücretsizdir.
- Katılımcılar her bir kategoride bireysel veya grup üyesi en fazla 1 proje ile katılabilirler. (Bir katılımcı en fazla 4 kategoride 1’er eserle, yani toplamda 4 eserle katılabilir)
- Katılımcılar aynı proje ile birden fazla kategoride katılım gösteremezler.
- Grup katılımları en fazla 4 kişiden oluşabilir.
- Öğrenciler üniversitelerinde geliştirdikleri projeleri ile yarışmaya katılabilirler. Öğretim elemanları ile birlikte geliştirilen projelerde grup katılım gösterilmesi gerekmektedir.
- Yarışma katılımı için ön şart, T.C. vatandaşı olmak veya – T.C. vatandaşı olmayan kişiler için – T.C. üniversitelerinin B fıkrasında sözü edilen ilgili bölümlerinde öğrenci yada ilgili bölümlerinden mezun olmaktır.
- Yarışmanın profesyonel kategorisi, üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans mezunları ile bu bölümlere ilişkin yüksek lisans/doktora öğrencileri veya mezunlarına veya ETMK üyelerine açıktır. (Görsel iletişim tasarımı bölümü dahildir)
- Yarışmanın öğrenci kategorisi, üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri, güzel sanatlar ve mimarlık fakülteleri bölümlerine  kayıtlı lisans öğrencilerine açıktır. (görsel iletişim tasarımı bölümü dahildir). Öğrenci kategorisine katılım için yaş sınırı yirmi altıdır. (Yarışmaya başvurduğu tarihte yirmi altı yaşını doldurmuş ve yirmi yedi yaşından gün alan kişiler öğrenci kategorisinden başvuru yapamayacaktır.)
- Yarışmaya grup olarak katılmak mümkündür. Grup katılımında, grup temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir.
- Yarışmanın grup profesyonel kategorisinde, grup üyelerinden en az bir kişinin B maddesindeki şartları sağlaması gerekmektedir. Ayrıca diğer grup üyelerinin, üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri veya güzel sanatlar, mimarlık ve mühendislik fakültesi bölümleri lisans mezunu veya öğrencisi veya bu bölümlere ilişkin yüksek lisans/doktora öğrencisi veya mezunu; veya ETMK üyesi olması gerekmektedir.
- Yarışmanın grup öğrenci kategorisinde, grup üyelerinden en az bir kişinin C maddesindeki şartları sağlaması; ayrıca diğer grup üyelerinin tamamının üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri veya güzel sanatlar, mimarlık, mühendislik fakültesi bölümleri lisans öğrencisi olması gerekmektedir. *Profesyonel kategoride katılımcılar için  yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
- Yarışma başvuru tarihleri içerisinde mezun olmuş tasarımcılar yarışmamıza mezuniyetlerinden önceki bir tarihte belgelerini yükleyerek başvuruda bulunuyorsa öğrenci, mezuniyet tarihinden sonra bir tarihte  başvuruda bulunuyorsa profesyonel kategoride katılım gösterebilirler.
- 2017 ve 2018 yıllarından düzenlenen yarışmamızda dereceye girerek birincilik, ödülü kazanan tasarımcılar 2019 yılı yarışmalarına katılamazlar. Aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili projeler ve yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilir.

Ödüller
Profesyonel Kategorisi
Birincilik ödülü: 15.000 TL
İkincilik ödülü: 10.000 TL
Üçüncülük ödülü: 7.000 TL
Mansiyon: 4.000 TL 

Öğrenci Kategorisi
Birincilik ödülü : 7.000 TL
İkincilik ödülü : 5.000 TL
Üçüncülük ödülü : 3.000 TL
Mansiyon : 2.000 TL

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :