IFLA 2022 Öğrenci Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 18 Şubat 2022
Teması "Re:Public, Landscape" olarak belirlenen "IFLA 2022 Student Design Competition"da proje teslimleri 18 - 29 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılabilecek.

Tema: "Re:Public, Landscape"

Dünya, pandeminin, teknolojik devrimin ve siyasi çatışmaların yayılmasıyla hızlı değişimlere tanık oldu. Biz peyzaj mimarları artık 2022 için sağlıklı, mutlu ve güzel bir vizyon sağlama misyonuna sahibiz. Bunun için yerelden küresele uzanan ölçekte peyzaj konularını tartışmak üzere bir araya geleceğiz. Bu etkinlik aracılığıyla, bugüne kadarki profesyonel ve akademik başarıları yeniden ziyaret ederken, ortaya çıkan söylem ve teknolojilerle dünyayı yeniden şekillendirirken, günlük yaşamları daha sağlıklı ve daha canlı günlere yeniden yaşarken ve nihayet yeniden canlandırırken peyzaj mimarlığında kamu liderliğini geri alacağız. Ve nihayetinde doğaya yeniden bağlanacağız.

Kategori 1: ANALİZ VE PLANLAMA

Hızlı kentleşme, benzeri görülmemiş iklim değişiklikleri, hızla değişen sosyal senaryolar, gelişen insan-doğa ilişkileri ve diğer parametreler, peyzaj mimarlarının site bağlamını analiz etme konusunda nasıl değişen bir bakış açısına sahip olduğuna rehberlik ediyor. Bu yarışma kategorisi altında öğrenciler yarışma temasıyla ilgili analiz ve planlama çalışmaları sunabilirler. Bu ödül, yenilikçi yöntemlerinde ve bir sorun ifadesini analiz etme derinliğinde öne çıkan çalışmaları seçecek.

Kategori 2: PEYZAJ TASARIMI

Bu kategori altında öğrenciler, araziye özel Peyzaj Mimarlığı projeleri için bireysel/ekip çalışmalarını sunabilir ve Peyzaj alanındaki ilgili soruları ele alabilirler. Bu kategori, daha iyi seçilmiş deneyimler ve ilgili hassas yaklaşımların alınması için tasarım formülasyon teknikleri, anlatılar, metodolojiler ve ilgili konunun ayrıntılı çalışmalarını vurgular.

Kategori 3: UYGULAMALI ARAŞTIRMA

Peyzaj mimarlığı mesleği, herhangi bir peyzaj sorununu nasıl tasarladığımızı ve araştırdığımızı sürekli olarak geliştirmekte ve zorlamaktadır. Peyzaj tasarımı, araştırma yoluyla hem bilgi verebilir hem de bilgi sahibi olabilir (kullanım öncesi araştırma). Araştırma konuları yaşam bilimleri, ekoloji, sosyoloji, insan davranışı, sosyo-psikoloji vb. arasında değişebilir. Kanıtlanmış araştırma teorilerini bilimsel temelli ve/veya kanıta dayalı tasarımlara uygulamak için geniş bir kapsam vardır. Bu yarışma kategorisi altında öğrenciler yarışma temasıyla ilgili bilimsel ve/veya kanıta dayalı tasarım projeleri sunabilirler. Bu ödül, peyzaj mimarlığı alanındaki tanınmış araştırmaları yaratıcı tasarım çözümlerine dönüştüren çalışmaları seçecek.

UYGUNLUK

Yarışma tüm Peyzaj Mimarlığı lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır. Hem bireysel hem de grup gönderimleri kabul edilecektir ve her öğrenci veya grup için yalnızca bir başvuruya izin verilir. Geniş disiplinler arası başvurular memnuniyetle karşılanmaktadır; ancak ekibin başında bir peyzaj mimarlığı öğrencisi olmalıdır. Her katılımcı gruptaki üye sayısı beş (5)‘i geçemez.

Takvim

Soru sorma: 14 - 28 Şubat 2022
Soruların Cevaplanması: Mart 2022 sonu
Teslim tarihi aralığı: 18 - 29 Nisan 2022
Ödül: 2 Eylül 2022

Ödüller

Her 3 kategori için geçerli olacak şekilde;

Grup Han Ödülü: 1.500 USD
Grup Han Özel Ödülü: 1.000 USD

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası'nın web sitesinden duyurusuna yer verdiği yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :