İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması "Mekan 2015"

mimarizm.com / 29 Ocak 2015


İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde lisans eğitimi gören öğrencilere yönelik düzenlenen diploma / bitirme projesi yarışmanın son teslim tarihi, 05 Ekim 2015.


Amaç
Yarışmanın temel amacı; İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde eğitim gören öğrenciler arasında tasarım odaklı düşünme ve ifade etme konusunda farkındalık oluşturarak, iletişim ve etkileşim ortamı yaratmaktır. Bu amaç doğrultusunda, iç mimarlık eğitiminde yarışmacı bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir. İlki 2012 yılında gerçekleştirilen İç Mimarlık Bitirme Projesi Yarışması'nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Katılım Şartları
Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerin İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde lisans eğitimi gören öğrenciler, 2014-2015 Güz veya Bahar Yarıyılı diploma / bitirme projeleri ile yarışmaya bireysel olarak katılabilirler. 

Projelerin Teslimi
- Projeler, sergileme kolaylığı açısından, en fazla 2 adet düşey A1 (59,4 cm x 84,1cm) boyutunda karton veya fotoblok pano üzerinde teslim edilecektir. Teslim edilecek projeye ait her bir paftanın üst kısmında 3 cm'lik bir bant oluşturulacaktır. Bu bantın sağ köşesinde 1 x 5 cm ebatlarında oluşturulacak bir kutuda, 5 rakamdan oluşan rumuz yer alacaktır. Bantın sol köşesinde ise "MEKAN2015"  ifadesi yer alacaktır.

- Projelerin paftalarıyla birlikte "Kimlik Zarfı" ve "CD" teslim edilecektir. Kapalı ve içini göstermeyen A4 boyutundaki kimlik zarfının sağ üst köşesinde yarışmacının belirlemiş olduğu ve projeye ait her bir paftada da yer alan beş rakamdan oluşan rumuz yazılı olmalıdır.

- Yarışmaya katılan projelerin yayınlanabilmesi ve dijital ortamda saklanabilmesi amacıyla sunum paftalarının psd, pdf, jpg formatlarında kopyalarını içeren ve üzerinde proje sahibinin isim ve soyisminin yazılı olduğu bir CD, A4 boyutundaki "kimlik zarfı"nın içerisinde teslim edilecektir.Danışman Jüri Üyeleri
Sıddıka Semahat Demir
Doğan Zafer Ertürk
Mehmet Şener Küçükdoğu
Rengin Küçükerdoğan
Gülay Usta
Banu Manav
Taner Güntekin

Asil Jüri Üyeleri
Hasan Şener
Tarık Örgen
Meltem Eti Proto
Burçin Cem Arabacıoğlu
Ervin Garip
Alp Nuhoğlu
Levent Çırpıcı

Yedek Jüri Üyeleri
Özge Cordan
Kadir Uyanık

Raportörler
Handan Güzelci
Ali Kemal Terlemez
Orkan Zeynel Güzelci

Ödüller
1.Ödül : 4.000 TL, Plaket          
2.Ödül : 2.500 TL, Plaket          
3.Ödül : 2.000 TL, Plaket          
Mansiyon (3 adet): 1.500'er TL, Plaket  

Takvim
Yarışma İlanı: 25 Ocak 2015
Projelerin Teslimi: 05 Ekim 2015
Kargo Teslimi: 07 Ekim 2015
Jüri Değerlendirmesi: 19 Ekim 2015 
Sonuçların İlanı: 22 Ekim 2015 
Ödül Töreni ve Kolokyum: 02 Kasım 2015 


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için
tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :