Hyperloop Çöl Kampüsü Mimari Proje Yarışması

mimarizm.com / 22 Haziran 2020
Yacademy tarafından düzenlenen, jüri üyeleri arasında Erginoğlu & Çalışlar Kurucu Ortağı Hasan Çalışlar'ın da yer aldığı Hyperloop Çöl Kampüsü Mimari Proje Yarışması'nın son başvuru tarihi 23 Eylül 2020.

Nevada Çölü'nün kalbinde, şehirleri ve ülkeleri uçaklardan çok daha yüksek bir hızda birbirine bağlayacak fütüristik ulaşım aracı olan Hyperloop'un ilk test merkezi olan Hyperloop test merkezi ek yapıları için bir proje yarışması açıldı. İtalya’nın saygın akademisi Yacademy tarafından düzenlenen, Foster + Partners, Arup, Sanaa gibi dünyanın önemli mimarlık firmaları tarafından desteklenen yarışmanın Türkiye’deki çözüm ortağı ise Erginoğlu & Çalışlar oldu.

Yarışma için hazırlanan brifte Hyperloop Çöl Kampüsü insanlık tarihinin yazılacağı yer olarak tanımlanıyor ve buradaki yapıların sadece bir bina değil, gerçek bir bilim sığınağı olacağı ekleniyor. Bugünün dönüşümünü gerçekleştirebilecek uygulamaları ve metodolojileri tanımlamak için daha gelişmiş bir test ve çalışma merkezi ihtiyacını karşılamak amacı ile  düzenlenen yarışma projesine tüm dünyadan genç mimarların katılımı bekleniyor. 

Jüri

- Kazuyo Sejima (SANAA)
- Winy Maas (MVRDV)
- Ben Van Berkel (UNStudio)
- Nicola Scaranaro (Foster + Partners)
- Carlo Ratti
- Chad Oppenheim (Chad Oppenheim)
- Linna Choi (Oualalou Choi)
- Hasan Çalışlar (Erginoğlu & Çalışlar)
- Paolo Cresci (Arup)
- Italo Rota
- Fedele Canosa (Mecanoo)

Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi ve katılım formu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :