"Hayalimdeki Yolculuk" Yarışması ile Hayalinizdeki Avrupa'yı Gezebilirsiniz

mimarizm.com / 16 Mayıs 2011

"Hayalimdeki Yolculuk" yarışmasına katılan 24 müstakbel seyyahı, hayallerini süsleyen bir Avrupa seyahati bekliyor.

Bundan 400 yıl önce yaşamış olan Evliya Çelebi'nin izinden, yeni kuşakların seyahat hayallerinin geliştirilmesini öngören "Hayalimdeki Yolculuk" Yarışması; seyyahlarının dünya kültürüne, diyaloga, barışa, hoşgörüye ve kültürel zenginleşmeye olan katkısını göz önünde bulundurarak, bu geleneğin Çağdaş Evliya Çelebiler ile sürdürülmesini ve geliştirilmesini amaçlıyor.
 
"Hayalimdeki Yolculuk" yarışmasında ödüle değer bulunan katılımcıları, tüm masrafların ilgili organizasyon tarafından karşılanacağı, en az 3 Avrupa ülkesini kapsayan, 7 ila 10 günlük bir Avrupa seyahati bekliyor. 

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak; Tarihçi-Yazar Caroline Finkel; Belgesel Yapımcısı-Gezgin-Gazeteci Coşkun Aral; Gazeteci-Gurme-Gezi Yazarı Mehmet Yaşin; Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticisi R. Erdem Erkul; British Council Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Füsun Fidan Özoğul; H.Ü. Stratejik Araştırmalar Merkezi (HÜSAM) ve H.Ü. Avrupa Birliği Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi (HÜAB) Müdür Yardımcısı M. Murat Erdoğan'dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda ödüle değer bulunan isimler, hayallerindeki Avrupa seyahatini gerçekleştirme imkanı bulacaklar.

18 - 30 yaş arasındaki gençlerin başvurabildiği yarışmaya katılabilmek için; yazı, fotoğraf ya da video aracılığıyla kurgulanan seyahat hayalinin, 15 Haziran 2011 günü saat 17:00'ye kadar ilgili internet sitesine iletilmesi gerekiyor.


Yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.  
 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :