Hanterra Seramik Yarışması

mimarizm.com / 28 Temmuz 2021
İşlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmeyi amacıyla ilki, “kupa | fincan” konusu ile düzenlenen "hanterra Seramik Yarışması"nın son başvuru tarihi 15 Eylül 2021.

Sibelco, Colorobbia Art ve Mars Seramik Fırınlarının sponsorluğunda hanterra tarafından bu yıl ilki düzenlenen hanterra seramik yarışması, işlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmeyi amaçlıyor. 2021 yılı konusu “kupa | fincan” olan yarışmaya son başvuru tarihi 15 Eylül 2021.
 
Yaklaşık 10.000 yıldır insan hayatının bir parçası olan el yapımı seramik, içinde bulunduğumuz hıza odaklanmış dijital çağda, seri üretim, yeni teknolojiler ve yeni malzemelere rağmen önemini koruyor. Son zamanda giderek artan bir ilgi gören el yapımı seramik, yapan kişiye yavaşlama, nefes alma, toprakla yeniden bağlantı kurma şansı verirken, kullanan kişiye tek kullanımlık, “kullan-at” ürünlerle ya da endüstriyel üretimin tamamen özdeş ürünleriyle elde edemeyecekleri bir haz veriyor.
 
hanterra seramik yarışması, seramiğe ilginin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde, iyi tasarımın, özgün olmanın, kaliteli üretimin önemini hatırlatmayı; seramikle neler yapılabileceğini gösteren, yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi; seramikçinin el yapımı işlevsel bir seramiği yaratırken harcadığı zaman, emek, gösterdiği özen ile yaratım sürecindeki hayal gücü ve düşünceyi ödüllendirmeyi hedefliyor.
 
İşlevsel el yapımı seramiğin tasarım ve üretiminde özgünlük ve kalitenin önemini hatırlatmayı amaçlayan yarışmanın 2021 yılı konusu kupa ya da fincan.
 
Türkiye’de yaşayan ve seramikle ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılan eserlerin özgün olması, başka bir yarışmaya katılmamış ve daha önce sosyal media dahil başka bir yerde yayınlanmamış olması koşulu aranıyor.
 
Yarışma Takvimi

Yarışmanın ilanı: 25.06.2021
Katılım için son tarih: 15.09.2021
1. elemeyi geçen eser sahiplerine bildirim yapılması: 30.09.2021
Eserlerin teslimi: 08.10.2021
Kazananların Duyurusu | Jüri Üyesi Açıklamaları: 15.10.2021

hanterra seramik yarışmasının jürisinde bu yıl Esra Carus, Tuba Önder Demircioğlu, Prof. N. Lerzan Özer, Froukje van Baren ve Guido Bitossi yer alıyor.
 
Kazananın başarı ödülü ve 10.000 TL değerinde hanterra hediye çeki ile ödüllendirileceği  yarışmada, üç adet mansiyon ödülüne  2.500’er TL değerinde hanterra hediye çeki verilecek.

hanterra seramik yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

*

hantera Hakkında

Seramik sektörüne farklı bir bakış açısı getirmek, kaliteli ve yenilikçi olmak hedefi ile kurulan hanterra, dünya çapında kalitesiyle tanınan üreticileri bir araya getirerek, en iyi seramik malzemelerinden bazılarını Türk seramik sanatçılarına tanıttı. Seramik malzemesi satışı yanısıra, seramik sanatıyla ilgili bir çok yeniliğe imza atmayı hedefliyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :