"Permolit Boya ile Güzelleşir Dünya" Denizcilik, Yelken ve Deniz Çevre Bilinci Mural/Graffiti Yarışması

mimarizm.com / 26 Temmuz 2021
Permolit Boya tarafından, bu sene birincisi düzenlenen "Denizcilik, Yelken ve Deniz Çevre Bilinci Mural/Graffiti Yarışması"nda ilk aşama için son proje teslim tarihi 8 Ağustos 2021.

Permolit Boya’nın Güzelleşir Dünya sloganı ile bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Mural/Graffiti yarışmasının teması denizcilik, yelken ve deniz çevre bilinci olarak belirlenmiştir.

Yaşadığımız çevre sorunları ile Marmara Denizi’nin ve denizciliğin önemi bir kere daha anlaşılmıştır. Permolit Boya ile Güzelleşir Dünya teması, Denizcilik ve deniz sporları konulu yarışmanın ev sahipliğini ise Türkiye’nin en eski yelken kulüplerinden Kalamış Yelken Kulübü yapacaktır.

Denizimize, denizciliğimize, yelken sporuna ve Marmara Denizi ile ilgili her türlü yoruma açık olacak renk temalı iki boyutlu ve üç boyutlu projeler beklenmektedir. Yarışma iki aşamalı olup ilk aşama dijital teslim ile önerilen işi anlatan serbest teknik kavramsal tasarım önerisidir. Uygulama yapılması için 5 proje seçilecektir. İkinci aşama ise seçilen 5 projenin Kalamış Yelken Kulübü mendirek duvarlarında uygulanması şeklinde olacaktır. Yarışma öğrenci ve mezun tüm tasarım (Sanat, Grafik, mimarlık, iç mimarlık Vb.) alanlarına açık olarak düzenlenmektedir.

Ödüller

Yarışmanın ilk aşamasında jüri tarafından değerlendirilen tasarımlar içinden seçilecek 5 projenin her birine 4.000 TL ödül, plaket ve ilk aşama ödül belgesi ödül töreninde verilecektir.

Yarışmanın ikinci aşaması ise uygulanan işlerin değerlendirilmesi sonucunda bir projeye ilk aşama ödülüne ek olarak 10.000 TL ödül olarak verilecektir.

Ödüller elektronik alımda geçerli hediye çeki olarak verilecektir.

Yarışma Jürisi

Danışman Jüri Üyeleri

Özlem Akdurak (Yelken Federasyon Başkanı), Mustafa Oltulu (Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı), M. Akın Akçalı (Akçalı Şirketler Topluluğu’nun CEO), İ. Renay Onur (İstanbul Spor A.Ş Genel Müdür.), Dilek Çolakoğlu (Permolit Boya Pazarlama Danışmanı), Ömer Engin Domaniç (Kalamış Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi)

Asli Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin (İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı), Prof. Bülent Çınar (MSGSÜ Heykel Bölümü), Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu (MSGSÜ Mimarlık Bölümü), Doç. Dr. Emre Kavut (MSGSÜ İç Mimarlık Bölümü), Esk Reyn Graffiti sanatçısı

Yarışma Takvimi

Soruların ve Cevapların Yayınlanması: 31 Temmuz 2021
İlk Aşama Proje Teslimi: 8 Ağustos 2021
İlk 5 Projenin seçilmesi ve ilanı: 12 Ağustos 2021
Seçilen Projelerin Uygulanması: 16 - 20 Ağustos 2021
Ödül Töreni (Değişiklik olması durumunda ayrıca duyurulacaktır): 26 Ağustos 2021

Yarışma Sergisi

Yarışmanın ödül töreninde jüri tarafından belirlenen ilk aşamada başarılı bulunan projelerin sergisi yapılacaktır ve sergi katılım belgeleri tören sırasında verilecektir.

Şartname ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :