Genç Sanatçılar için Alfa 2022 Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 07 Mart 2022
Ankara’daki ilgili üniversite öğrenci ya da mezunlarının başvurularına açık, genç bir sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefleyen "Alfa 2022"ye başvuru için son tarih 22 Mayıs 2022.

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, dört sene önce ilki yapılan Alfa serisine bu yıl da yine “Alfa 2022” olarak Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, her sene değişmek koşuluyla sanatçı, koleksiyoner, küratör ve akademisyenlerin oluşturduğu jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişilerin başvurularına açık olan “Alfa 2022” için son başvuru tarihi 22 Mayıs 2022 Pazar günü olarak belirlendi. İçinde bulunduğumuz özel durum sebebiyle gerçekleştirelecek serginin açılış tarihi daha sonra açıklanacaktır.

Başvuru Koşulları

- Başvurular her tür malzeme ve tekniğe açıktır.

- Katılımcıların yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

- Katılımcıların 1 Ocak 2022 tarihinde 35 yaşından gün almamış ve daha önce kişisel sergi açmamış olmaları gerekmektedir.

- Finalist olan katılımcı, Alfa 2022 sergisinde, başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır. (Seriye uygunluğa göre sonradan eklemeler yapılabilir.)

ALFA 2022 Jüri

Ahu Antmen Akademisyen, Küratör
Ari Meşulam Koleksiyoner
Ezgi Yıldız Galeri Direktörü, Küratör
Mehtap Baydu Sanatçı
Ümmühan Yörük Sanatçı, Akademisyen

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :