Europa Nostra Ödülleri 2017 Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 20 Temmuz 2016
Europa Nostra ve Avrupa Birliği tarafından her yıl düzenlenen ve 30'un üzerinde miras alanının ödüllendirildiği "Avrupa Birliği Kültür Mirası / Europa Nostra Ödülleri" için son başvuru tarihi 01 Ekim 2016.

Europa Nostra Ödülleri ile kamuda farkındalık yaratmak ve Avrupa'da kültürel miras alanındaki olumlu girişimleri teşvik etmek amaçlanıyor. 

Kültür mirası konusundaki bireysel çalışmaları ve ekip girişimlerini, somut ve soyut kültürel miras alanlarındaki koruma uygulamalarını ödüllendiren yarışmanın ödülleri 4 kategoride dağıtılıyor:

-Koruma
-Araştırma
-Bireylerin veya kuruluşların özel hizmeti
-Eğitim, öğretim ve farkındalık geliştirme

Ödül programı kapsamında iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek değerlendirme kapsamında her kategorinin en iyilerini kapsayan en fazla 7 proje "Büyük Ödül"e layık görülecek ve 10 bin Euro'luk para ödülünün sahibi olacak.

Avrupa Birliği sınırlarından ibaret olmayan ödül programının kapsamı, yalnızca büyük ödüllere bir kısıtlama getiriyor. Bu ödüle sadece Avrupa Komisyonu Kültür Programı'nın parçası olan ülkelerde gerçekleştirilmiş projeler aday gösterilebilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :