Eco-siklet Yarışması 2011

mimarizm.com / 18 Şubat 2011

Turgutreis Belediyesi ve Çatal Ada Sanat, Çevre ve Turizm Derneği, Türkiye'deki üniversite öğrencilerini ‘Eco-siklet 2011 Yarışması'na çağırıyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Turgutreis Estetik, Çevresel ve İşlevsel Deniz Aracı Tasarım Yarışması ve Deniz Yarışı: Eco-siklet 2011'e katılmak isteyen üniversite öğrencileri, deniz bisikleti veya kano tipi 'insan gücü ile çalışan deniz aracı' tasarlayacaklar. En başarılı öğrenciler, hem para ödülü hem de Turgutreis'de su sporu tatili kazanacaklar.

Öğrencilerden, 2 kişilik takımlar halinde, su sporuna uygun, 1 kişiyi taşıyabilen, turistik faaliyette kullanabilen bir araç tasarlamaları isteniyor. Başvurularda hem ayak gücüyle kullanılan deniz bisikleti tipi araçlar, hem de kol gücüyle kullanılan kano/sal tipi araçlar kabul edilecek. İlk aşamada çizim ve maketler ile katılım mümkünken; finalist seçilen öğrencilerin araç prototiplerini yapıp Turgutreis'deki Yaz Şenliği kapsamında deniz yarışına katılmaları gerektiği bildiriliyor.

Başvurular nasıl yapılacak?

Türkiye'deki yüksek öğrenim kurumlarda kayıtlı olan butün öğrencilere açık olan Eco-siklet 2011 yarışmasının şartnamesi ve başvuru formu, Turgutreis Belediyesi'nin internet sayfasından (www.turgutreis.bel.tr) indirilebilir. Başvuru malzemelerinin, Eco-siklet 2011 Yarışması Komitesi adresine (Eco-siklet 2011 Turgutreis Belediye Başkanlığına Mehmet Hilmi Caddesi Turgutreis, MUĞLA) kargo ile gönderilmesi gerekiyor.


Eco-siklet 2011 Ödülleri


Finalist Takım Ödülü: 1.000 TL ve Şenlikte 3 günlük konaklama (6 takıma)

TÜBİTAK Özel Ödülü: Eco-siklet yarışmasının finalist takım üyeleri içinden TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi tarafından seçilecek 2 öğrenci, kuruma bağlı Enerji Enstitüsü'nde 2011 Yaz Stajyerliği hakkını kazanacak.

Turgutreis Yaz Şenliği kapsamında oluşturulacak parkurda deniz yarışına katılan 6 finalist takımdan 2 takım, yarışma kriterlerine göre ve halkın katkısı ile Deniz Yarışı birincisi ve ikincisi seçilecek. Yarışın birincisi 3.000 TL ve 4 kişilik ‘Su Sporu Tatili', ikincisi ise 2 kişilik ‘Su Sporu Tatili' ile ödüllendirilecek.

Jüri Üyeleri

Ahmet İĞDİRLİGİL
, Yüksek Mimar
1989 yılında Viyana'dan Türkiye'ye yerleşerek Şans Mimarlık'ı kurmuştur. Bodrum çevresindeki yerel mimariden esinlenerek ve doğaya saygı göstererek çağdaş mimari uygulamaları yapmaktadır.

Eray AYKANAT, Yüksek Gemi Mühendisi
2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Aykanat, 2007 yılından bu yana Bodrum Liman Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Murat ARMAĞAN, Ürün Tasarımcısı
Mimar Sinan Üniversitesi mezunu Murat Armağan, endüstriyel tasarımcı olarak kendi ajansında mesleki yaşamını sürdürmektedir. Armağan, Design İstanbul'da Deniz Taksisi'ni tasarlamıştır.

Hacer TEMİRKAN SAĞBİLİ, Avukat
Muğla Barosu Çevre ve İmar Komisyonu'nda avukat olarak çevre ve ekoloji örgütleri ile çevrenin ve doğanın korunması için çalışmalar yapan Sağbili, 2000 yılından bu yana Bodrum'da serbest avukatlık yapmaktadır.


Eco-siklet 2011 Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2011
Finalistlerin Belirlenmesi: 22 Nisan 2011
Turgutreis'de Deniz Yarışı: 18-19 Haziran 2011


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :