Atasay'dan "75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması"

mimarizm.com / 17 Ekim 2011

2012 yılında 75. yılını kutlamaya hazırlanan Atasay, 75. yıl logosunu tasarlamak üzere logo tasarım yarışması başlattı.

Atasay, 75. yıl logosunu tasarlamak üzere üniversite öğrencileri başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkesi "75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması"na davet ediyor. 3 Ekim 2011 tarihinde başvuruların başladığı tasarım yarışmasında en iyi dereceyi alan logonun, 75. yılında Atasay'ı temsil etmesi hedeflenirken, yarışmanın birincisi 5 bin TL'lik para ödülünün de sahibi olacak.

Güzel sanatlar fakültelerinin tasarım bölümlerinde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrencileri başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkesin katılabileceği yarışmaya başvuran projeler, 16 Aralık 2011 tarihine kadar Seçici Kurul'un beğenisine sunulacak. Derece alan tasarımlar 25 Aralık 2011 tarihinde Atasay resmi web sitesi üzerinden açıklanacak.


"Başta genç yetenekler olmak üzere tasarımcıların yanında olmaya devam ediyoruz"

Atasay'ın en genç üyesi olan, 4. kuşak yöneticisi Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Üyesi Atasay Kamer yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi:

"Türkiye'nin köklü aile şirketlerinden birisi olarak, sektörümüze liderlik etmeye devam ediyoruz. 75 yıllık serüvenimizde her zaman odak noktamıza koyduğumuz tasarım, yaratıcılık ve farklılaşma ile beslenen inovatif yaklaşımımız sayesinde bugün, hem kurumumuzun hem de sektörümüzün atölyecilikten markalı üretime doğru değişim ve dönüşümünün lokomotif gücü olduk.

Sektördeki ilk tasarım ekibini kuran marka olarak, moda tasarımcısı Özlem Süer danışmanlığındaki tasarım ekibimizle, dünya moda trendlerini takip ederek, yeni sezon koleksiyonlarının çizgilerini belirliyoruz.

75. yılı kutlayacağımız 2012 yılına da yine tasarım alanında çok özel bir proje ile girerek, başta genç yetenekler olmak üzere tasarımcıların yanında olmaya devam ediyoruz. 75. yıl logo tasarım yarışması, tasarım alanındaki yeteneklerimizin yaratıcı fikirlerine başvuracağımız hem de onların gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediğimiz bir proje.

Üniversiteli arkadaşlarımız başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkese açık olan bu yarışmanın genç arkadaşlarımın ileriki mesleki yaşamlarına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Onlara okul sonrası yaşamları için ciddi bir tecrübe ve önemli bir motivasyon kaynağı olacağını düşündüğümüz bu yarışmada maksimum katılıma ulaşarak profesyonel yaşama atılmaya hazırlanan öğrencilerimize destek olmak en büyük amacımız. Bu projede elde edecekleri başarılı sonuçlar ile öğrencilerimizin kendilerine güvenlerini pekiştireceklerine inanıyoruz."


Yarışma Koşulları

Yarışmaya katılan tasarımların özgün olmasının ilk koşul olarak vurgulandığı yarışmanın diğer katılım şartları ise şöyle:

- Tasarlanan logo/amblem, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamalıdır.
- Teslim edilen çalışmalar, patent enstitülerince daha önce korunmaya alınmış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. 
- Eserler, 75 rakamını ön plana çıkaran amblem/logo ve Atasay ibaresinin/logosunun birlikte çözümünden oluşmalıdır. 
- 7 ve 5 rakamları sayı veya rakam olarak mutlaka kullanılmalıdır. 


Seçici Kurul
Atasay Kamer (Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Üyesi)
Özlem Süer (Moda tasarımcısı; Atasay Tasarım Danışmanı)
Özgül Sokullu (Atasay Mücevherat Tasarım Koordinatörü)
Mehmet Ali Müstecaplıoğlu (Marmara Üniversitesi GSF Öğretim Üyesi)
Prof. Ayşegül İzer (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı)
Umut Südüak (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi GSF Öğretim Üyesi)
Nazlı Eda Noyan (Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi)


Ödüller
Birinci Ödül: 5.000 TL
İkinci Ödül: 2.500 TL
Üçüncü Ödül: 1.500 TL


Yarışma Takvimi
Son başvuru: 16 Aralık 2011
Jüri değerlendirmesi: 19 Aralık 2011
Sonuçların açıklanması: 25 Aralık 2011


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için
tıklayınız.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :