ADC Ödülleri, Yaratıcı İnsanları 'Davalarını' Sahiplenmeye Çağırıyor

mimarizm.com / 27 Ekim 2011

Bütünleşik medya çalışmaları alanında dünyanın ilk yaratıcı ortak girişimi olan Art Directors Club (ADC), bu yıl 91. kez düzenlenen ADC Ödülleri'ne başvuruların başladığını duyurdu.

"Keep fighting the good fight" (Davan için mücadeleye devam) sloganını benimseyen 91. ADC Ödülleri; harika bir çalışma oluşturmaya çabalarken engellerle karşılaşan tüm yaratıcı ekipleri yola devam etmeye teşvik ediyor.

Yarışmanın reklam kampanyası için New York'lu DDB firmasından stratejik anlamda destek alınırken, ünlü komedyen Lewis Black'e hazırlatılan tanıtım animasyonunda, yaratıcı çalışmaya engel olan modern iş yaşamı mizahi bir dille aktarılıyor.Kategoriler
Hem profesyonellere hem öğrencilere açık olarak düzenlenen 91. ADC Ödülleri'ne aşağıda kategorilerde başvurulabilir. Kategorilerle ilgili bilgiye başlıkların üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklamcılık 
Tasarım
İllüstrasyon
Bütünleşik Tasarım
Etkileşimli Tasarım
Hareketli Görüntü
Fotoğraf
Özel Ödüller (Designism Award, ADC Black Cube, Cumulative Awards)


Katılım Koşulları

Profesyoneller:
Dünyanın her yerinden katılımcıya açık olan yarışmaya başvuracak işlerin ilk kez, 7 Şubat 2011 - 6 Şubat 2012 tarihleri arasında üretilmiş olması isteniyor. Başvurular, söz konusu eserin yaratıcılık ya da üretim safhalarına dahil olmuş herhangi bir şirket veya şahıs tarafından yapılabilecek.

Öğrenciler:
91. ADC Ödülleri'ne; Reklamcılık, Grafik Tasarım, Fotoğraf, İllüstrasyon, Yeni Medya alanlarında öğrenim gören lisans, yüksek lisans veya sürekli eğitim programı öğrencileri, 'Bütünleşik Tasarım' dışında diğer tüm kategorilerde başvurabilecekler. Öğrenciler de profesyoneller gibi aynı büyük ödüllere (Altın, Gümüş, Bronz) sahip olabilecek, New York sergisi ve diğer gezici sergilerde yer alacak, tüm ilgili reklam ve promosyon materyallere dahil edilecekler.

Yarışma Takvimi
20 Ocak 2012 - Tasarım, Hareketli Görüntü, Fotoğraf, İllüstrasyon ve Etkileşimli Tasarım kategorileri teslim tarihi
27 Ocak 2012 - Öğrenci başvuruları için teslim tarihi
10 Şubat 2012 - Reklamcılık ve Bütünleşik Tasarım kategorileri teslim tarihiFinlandiyalı illüstratör Rami Niem'in, yarışmanın duyurusu için hazırladığı poster çalışmalarından.


Jüri
Rob Feakins'in başkanlığını üstlendiği 2011 jürisinde; James Clunie, Jacob Cohen, Steff Geissbuhler, Eva Green, Olga Grisaitis, Ann Harakawa, Rei Inamoto, Nicole Jacek, Doug Jaeger, Menno Kluin, Karen Monahan, Noreen Morioka, Benjamin Palmer ve Lauren Puglia görev alıyor.


Ödüller
Yaratıcı başarının simgesi olarak sunulan 'ADC Küpleri' (ADC Cubes); tüm Siyah, Altın, Gümüş ve Bronz ödül sahiplerine verilecek. Kategorilerde herhangi bir ödül sınırlaması bulunmadığı gibi, jüri ödüle değer eser bulmadığı takdirde söz konusu kategoriyi es de geçebiliyor. Reklamcılık ve Bütünleşik Tasarım kategorilerinde ödüle değer görülen eserlerin Sanat Direktörü ile Reklam Yazarı'na da ayrıca onursal Küp'ler takdim edilecek. Fotoğraf ve İllüstrasyon kategorilerinde ise, ödüllü işlere imza atan sanatçılar yine ADC Küp'ü ile onurlandırılacak. Ayrıca ödül alan diğer çalışmaların işverenleri ve çalışmaya katkı koyan diğer yaratıcı profesyonellere de jürinin takdirine göre ekstra Küpler verilebilecek.


Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :