Benetton'ın Renkli Dergisi, Koleksiyonerlik Sayısıyla ADC Ödülü Kazandı

mimarizm.com / 30 Mayıs 2011

United Colors of Benetton'un farklı renkleri kucaklayan dergisi Colors, yirminci yılını kutladığı "Koleksiyonerlik" temalı 79. sayısıyla, Art Directors Club (ADC) Ödülleri  "Yayın Tasarımı" kategorisinde "Gümüş Küp Ödülü"ne değer görüldü.

Uluslararası medya sektörünün en yaratıcı projelerini seçmek üzere, bu yıl 90. kez düzenlenen ADC ödül programı tarafından onurlandırılan Colors "Koleksiyonerlik" sayısı; kişisel tarihin yansıması olan koleksiyonların hikayelerini, koleksiyonerlerin ağzından anlatmıştı. Yaşamını alışılmadık objeler biriktirmeye adayan 20 kişinin yer aldığı dergide koleksiyonerler, ilgi duydukları objeleri toplamaya nasıl başladıklarını ve bunun kendileri için taşıdığı anlamı okurlarla paylaşmıştı.


İşte dergide yer alan ilginç koleksiyonlardan birkaç örnek...


Art Directors Club (ADC) birliği ve ödül programı hakkında

Medya sektöründeki yaratıcı profesyonelleri biraraya getiren ilk uluslararası birlik olan The Art Directors Club, 1920 yılında New York'ta kuruldu. Kendi finansmanını sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olan ADC'nin temel amacı, dünya çapındaki yaratıcı profesyonelleri buluşturarak dünyayı değiştirecek fikirler geliştirilmesini teşvik etmek ve bu alanda eğitim gören genç profesyonelleri desteklemek şeklinde ifade ediliyor. ADC aynı zamanda; hızla değişen Reklamcılık, Tasarım, İnteraktif medya ve İletişim sektörleri için de forum niteliği taşıyor.

ADC'nin kuruluşundan bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ADC Awards ise şu kategorileri içeriyor:

- Reklamcılık
- ADC Hybrid (Yılın en kural bozucu, inovatif, ilham verici işleri ile en amacına uygun, eğlenceli marka deneyimleri ve tasarım çözümleri)
- İnteraktif medya
- Tasarım (sergi tasarımı, editoryal tasarım/tüm dergi içeriği, promosyonel poster tasarımı, billboard tasarımı vs)
- Hareketli grafik tasarımı
- İllüstrasyon
- Fotoğraf
- ADC Designism (sosyal ya da siyasal değişime neden olan sivil inisiyatiflere ait çalışmalar)
- ADC-Popcorn, Indiana Student Brief Competition (reklamcılık, grafik tasarımi fotoğraf, illüstrasyon ve yeni medya alanında eğitimlerini sürdüren öğrenciler için, Popcorn, Indiana sponsorluğunda düzenlenen ADC yarışma kategorisi)

2011 ADC Ödülleri'nin tam listesine ulaşmak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :