Acrylic Design Awards | ADA Turkey 2019

mimarizm.com / 07 Kasım 2018
Öğrencilere yönelik olarak düzenlenen ‘Geleceği Şekillendirmek’ (Shaping The Future) temalı akrilik tasarım yarışmasının son başvuru tarihi 31 Aralık 2018.

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret AŞ, çalışmalarının 25. yılını kutlamak ve Türkiye pazarına olan bağlılıklarını göstermek için Acrylic Design Awards (ADA Turkey) öğrenci tasarım yarışmasını düzenliyor.

‘Geleceği Şekillendirmek’ (Shaping The Future) teması ile Türkiye’de ilk defa düzenlenen yarışma, tasarım öğrencilerini, inovasyona öncülük etmeye ve akrilik malzemenin potansiyelini keşfetmeye davet ediyor. Katılımcıların, sürdürülebilir bir geleceği şekillendirme potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaları bekleniyor.

Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları seçecek.

2018-2019 öğretim yılında Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açık olan akrilik tasarım yarışmasının başvuruları 31 Aralık 2018 tarihine kadar www.acrylicdesignawards.com adresi üzerinden yapılacak.

Jüri
Arif Özden, ​Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Atilla Kuzu, ​İç Mimar  
Ayşegül Denkel, Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi  
Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Mimar
Günseli Kato, Sanatçı
Melike Altınışık, ​Mimar  
Şebnem Buhara, ​Mimar

Ödüller
Birincilik ödülü: 2.000 Euro ve ‘Tasarımın Arka Planı’ özel video çekimi
İkincilik ödülü: 1.000 Euro
Üçüncülük ödülü: 500 Euro
Mansiyon: 250 Euro (jüri takdirinde)


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :