8. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 01 Mart 2012

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve TÜYAP işbirliğinde bu yıl 8.'si düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın başvuru dönemi başlıyor.

Her yıl düzenlenen ödüllü yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerinin sağlanması hedefleniyor. Yarışmanın içerik anlamında zenginleşmesi amacıyla bu sene, kağıt, karton, oluklu mukavva ambalajlar ile grafik tasarım kategorileri eklendi.

Yarışma, üniversitelerin Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı / Endüstriyel Tasarım bölümlerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi gören tüm öğrencilerin katılımına açık olarak düzenleniyor. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamamalarına rağmen; belirtilen bölümlerde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilecekler.

WPO - World Packaging Organisation (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından teşvik edilen 8. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ödüle layık bulunan projelerin (mansiyonlar dahil) sahipleri, diledikleri takdirde WPO tarafından düzenlenecek uluslararası yarışmalara da katılabilecekler.


Ödüller
Birincilik Ödülü: 2.500 TL
İkincilik Ödülü: 1.500 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL
Mansiyon (9 adet): 300'er TL

Yarışma Takvimi
Teslim tarihi: 4 Temmuz 2012 Çarşamba, saat 17:00
Seçici Kurul toplantısı: 7 Temmuz 2012
Sonuçların ilanı: 10 Temmuz 2012
Ödül töreni: 20 Eylül 2012
Sergi: 20-23 Eylül 2012 (İlk sergileme Avrasya Ambalaj 2012 İstanbul - 18.Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında yapılacak)


Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :