Beton Teknolojisine Dair Güncel Bilgiler Kitaba Dönüştü

mimarizm.com / 28 Kasım 2013

Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, İnşaat Teknolojisi ve Yapı Denetim bölümlerinin ikinci döneminde kullanılmak üzere hazırlanan "Beton Teknolojisi ve Beton Teknolojisi Laboratuvarı" adlı kitap, Mimarlık Vakfı İktisadi İşletmesi yayınevinden çıktı.


                        


İçeriği Fizik Mühendisi Arda Işık, Yrd. Doç. Dr. Murat Dal, Yük. İnşaat Mühendisi Cenk Kılınç ve Yük. Kimya Mühendisi Eyüp Eren tarafından oluşturulan ders kitabı; kaliteli beton üretiminden uygulama sonrası beton bakımına kadar malzemeye ilişkin tüm gerekli bilgileri geleceğin meslek insanlarına aktarıyor.      


ÖNSÖZ'den
Beton, dünyada ve Türkiye'de yaygın olarak kullanılan çağdaş yapı malzemelerinden biridir. Ülkemiz deprem kuşağında yer aldığından dolayı betonarme yapıların kalitesi önem arz etmektedir. Sertleşmiş betonun kalitesini sağlamak için betonun birleşim malzemelerinin uygun tasarımı yapılmalıdır. Betonun üretimi, taşınması, yerleştirilmesi, sonlanması ve bakımının standartlara uygun olarak yapılması gerekir.

İÇERİK
Konu:
Mimarlar, Mühendisler, Teknikerler (Beton Teknolojisi Teknikerleri, İnşaat Teknikerleri, Yapı Denetim Teknikerleri, Yapı Yalıtım Teknikerleri), Teknisyenler, Betoncular.
Alt Konu: Agrega, Çimento, Su, Kimyasal Katkılar, Mineral Katkılar, Taze Beton, Sertleşmiş Beton, Kalibrasyon, Akreditasyon...Beton Teknolojisi ve Beton Teknolojisi Laboratuvarı


Mimarlık Vakfı İktisadi İşletmesi
A:
Kemankeş Caddesi, No: 31 Karaköy 34425 - İstanbul
T: (212) 244 86 87 / Dahili: 316 (Serdar bey)
F: (212) 244 86 88
E: info@mivkitabevi.com
W: www.mivkitabevi.com

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :