6. Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 27 Ekim 2015
Her yıl içeriği ve kapsamı daha da geliştirilen Koçtaş “Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması” başlıyor. Geçtiğimiz senelerde mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerine açık olan yarışmanın kapsamı bu sene tüm tasarım öğrencilerini içerecek şekilde genişletildi.

Koçtaş'ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği "Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması"nın altıncısı Türkiye çapındaki tüm üniversitelerden mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve diğer tasarım bölümü öğrencilerinin katılımıyla başlıyor.

Yarışmanın bu yılki konusu, bir konut içinde yer alan teras, balkon veya bahçe için 'yaşam alanı tasarımı' olarak belirlendi. Öğrenciler projelerinde yarışmanın amaçlarına uygun biçimde, yeme, içme, oturma, dinlenme, depolama gibi ihtiyaçların bütüncül olarak karşılandığı ve peyzajın düzenlenmesine katkı yapacak elemanları da içeren yaratıcı ve özgün fikirlerini ortaya koyacak. Yarışma sonrasında dereceye giren ürünler Koçtaş'ın üretim süreçlerine uygun olduğu takdirde üretilerek ürün yelpazesi içinde yer alabilecek.

Jüri Üyeleri
Yüksek Mimar Erol Evgin
Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)
Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ)
Prof Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi)
Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener
Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü Zeynep Vural

Ödüller
1.Ödül  10.000 TL ve Koçtaş'ta 3 ay staj imkanı
2.Ödül 7.000 TL
3.Ödül 5.000 TL
Bunların dışında 5 ayrı projeye Mansiyon Ödülü verilecek, projelerin herbiri ise 2.500 TL para ödülü kazanacak.
 
Proje son teslim tarihinin 30 Aralık olduğu yarışmaya başvurular bu yıl ilk kez internet üzerinden kabul edilecek. Katılımcılar başvurularını yarışmanın internet adresinden yapabilecek. Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç Mimarlık, Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri'nde öğrenim gören lisans öğrencileri, bireysel ya da grup olarak, diğer tasarım bölümlerinde okuyan öğrenciler ise bu üç bölümden öğrencilerle grup olarak katılabiliyor.

Öğrenciler yarışma ile ilgili tüm sorularını 16 Kasım 2015 tarihine kadar acikfikir@koctas.com.tr e-mail adresine iletebilirler. 

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :