5. Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 03 Kasım 2014


Koçtaş tarafından, geleceğin mimar, iç mimar ve endüstri ürünleri tasarımcısı olacak üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nın beşincisi başladı.

2013'te 29 farklı üniversiteden, 119 proje ve toplam 157 öğrencinin katıldığı yarışmaya bu yıl; Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki İç Mimarlık, Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencileri, bireysel ya da grup olarak katılabilecek.

Yarışmanın bu seneki konusu, "yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı" olarak belirlendi. Katılımcıların yaratıcı ve özgün fikirlerini ve mimari çözümlerini yansıtan tasarımların yarışacağı projenin son teslim tarihi 2 Ocak 2014

Öğrencilerin, tasarımlarını oluştururken Koçtaş ürünlerinden yola çıkmaları bekleniyor. Saklama ihtiyacını karşılayacak elemanlar, Koçtaş uygun gördüğü takdirde, satışa sunulan ürünlerin dışında yeni birer ürün olarak, Koçtaş'ın ürün yelpazesi içinde yer alabilecek.

Jüri
Erol Evgin, Y. Mimar
Saadet Aytis, Yard. Doç. Dr. (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)
Ali Bakova, Endüstri Ürünler Tasarımcısı (ODTÜ)
İnci Deniz Ilgın, Prof. Dr. (Marmara Üniversitesi)
Gül Koçlar Oral, Prof. Dr. (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Hasan Şener, Prof. Dr. (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Zeynep Vural (Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü)

Ödüller
Birinci ödül: 5.000 TL ve Koçtaş'ta 3 ay staj imkanı
İkinci ödül: 3.000 TL
Üçüncü ödül: 2.000 TL

Yarışmada ayrıca mansiyon ve teşvik ödülleri de dağıtılacak. Dereceye giren öğrencilere ödülleri 2015 Ocak ayında düzenlenecek törenle verilecek.

Şartname ve başvuru için tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :