4. Plastik ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 01 Ağustos 2017
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve İstanbul Demir Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) ortaklığında düzenlenen 4. Plastik ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi, 25 Ağustos 2017.

AMAÇ
• Plastik ve Metal ambalaj sektörlerinde yenilikçi fikirleri desteklemek
• Profesyonel ve Öğrenci tasarımcıların Ambalaj sektörüne olan ilgisini artırmak ve sektörle buluşturmak
• Ülkemiz ihracatçı firmalarının dünya piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma değeri yüksek ,özgün ve modern ürünlerin tasarlanmasına zemin hazırlamak
• 2023 İhracat stratejisine paralel çalışma yürütmek

KATEGORİLER
• Plastik Ambalaj Kategorisi
• Metal Ambalaj Kategorisi

Her bir kategoride profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki alt kategoride katılım gösterilebilir.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Ürünler öncelikle ilgili kategoriye uygunluk, yenilik, özgünlük ve ihracat potansiyeli açısından değerlendirilecektir. Ayrıca tasarımın estetik açıdan yeterli olması kadar öngördüğü işlevleri teknik olarak sağlayabilmesi ve kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayabilmesi de gerekmektedir.

Tasarımların et, süt ve süt ürünleri sektörüne yönelik olması gerekmektedir. Ayrıca tasarım önerilerinin kullanıcı güvenliğini tehlikeye sokmaması ve çevre dostu ürünler olması beklenmektedir.

TAKVİM
Yarışma Duyurusu: 17 Nisan 2017
Son Başvuru Tarihi: 25 Ağustos 2017
Seçici Kurul Toplantısı : 15 Eylül 2017
Ödül Töreni: Ekim 2017 (Tasarım Haftası ile eş zamanlı)

ÖDÜLLER
Her kategoride profesyonel ve öğrenci alt kategorilerinde ilk 3 dereceye giren tasarımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca Seçici Kurul uygun bulduğu projeleri Mansiyon ile ödüllendirebilir. Aynı şekilde, ödüle layık proje bulmadığı takdirde ödül kademelerinden herhangi birini boş bırakabilir.

Profesyonel Kategorisi
1.'lik ödülü: 15.000 TL
2.'lik ödülü: 10.000 TL
3.'lük ödülü: 7.000 TL
Mansiyon: 4.000 TL

Profesyonel Kategoride birincilik ödülü alan yarışmacılar (grup katılımı durumunda grup üyelerinin ortak mutabakatıyla temsilci olarak bir kişi) para ödüllerinin yanı sıra masrafları İKMİB ve İDDMİB tarafından karşılanmak üzere uluslararası fuarlara götürülebilecektir. Grup katılımı durumunda para ödülü grup üyeleri arasında eşit bölünecektir.

Öğrenci Kategorisi
1.'lik ödülü: 7.000 TL
2.'lik ödülü: 5.000 TL
3.'lük ödülü: 3.000 TL
Mansiyon: 2.000 TL

Öğrenci Kategorisinde birincilik ödülü alan yarışmacılar (grup katılımı durumunda grup temsilcisi olarak bir kişi) para ödüllerinin yanı sıra masrafları İKMİB ve İDDMİB tarafından karşılanmak üzere uluslararası fuarlara götürülebilecektir. Grup katılımı durumunda para ödülü grup üyeleri arasında eşit bölünecektir.

Yurtdışı Eğitim Bursu Ödülü
2008/2 Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde yarışmamıza ayrılacak kontenjana istinaden katılımcı veya katılımcılar (grup katılımı durumunda grup üyelerinin ortak mutabakatıyla temsilci olarak bir kişi) en fazla iki yıl süre ile uluslararası düzeyde kabul görmüş yurt dışındaki eğitim merkezlerinde eğitime gönderilebilecek olup, eğitim giderleri ve bu döneme ilişkin yaşam giderleri söz konusu Tebliğ çerçevesinde DFİF (Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu) kaynaklarından karşılanacaktır. Anılan seçim işlemine yönelik nihai kararı verecek merci T. C. Ekonomi Bakanlığıdır.

* Seçilecek katılımcıların uluslararası düzeyde kabul görmüş yurtdışındaki eğitim merkezlerinin gerektirdiği öğrenci kabul koşullarını sağlaması gerekmektedir.

** Yurtdışı eğitim bursundan faydalanmak isteyen katılımcıların niyetlerini belirten bir yazı ile ödül töreni bitiminden en geç 2 ay içerisinde İMMİB Genel Sekreterliğine başvurmaları gerekmektedir.

*** Burstan faydalanacak öğrencilerden, İKMİB ve İDDMİB tarafından belirlenecek konulara ilişkin sunum veya rapor talep edilebilecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :