S+ Architecture'a "Best Architecture & Urban Design Firm 2015" Ödülü

mimarizm.com / 17 Kasım 2015
S+ Architecture, merkezi İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde bulunan Build Magazine tarafından "Best Architecture & Urban Design Firm 2015" ödülüne layık görüldü.

Build Magazine, Türkiye'deki mimarlık firmaları arasından seçerek ödüle değer bulduğu S+ Architecture firmasına ödülün verilme nedenini şöyle açıkladı:

"İnşaat dünyası geniş bir alana yayılmakta ve çeşitli disiplinleri içermektedir. Bu alanlar arasında yaşadığımız çevrenin şekillenmesini hedefleyen ve toplumun hayal gücüne hitap eden bir sektör tüm diğer sektörlerin önüne çıkmaktadır. 2015 Mimarlık Ödülleri, yetenekli ve ileri görüşlü tasarımcıları, sanatçıları ve bu yaratıcı meslek insanlarının imza attığı kentleri ve mimari eserleri ortaya çıkarmayı hedeflemiştir. Bu ödüller, üstün başarılı meslek insanlarına, kuruluşlara ve küresel ölçekte mimarlık sektörüne yapılan katkılara verilmekte ve yalnızca başarı kriterine gözetmektedir."

S+ Architecture hakkında:

İstanbul merkezli S+ Architecture, tasarım araştırmaları için bir platform sunmakta, kentsel ölçekten objeye geniş bir çeşitlilikte ve coğrafyada üretimi hedeflemektedir. S+ tasarlanacak bina ve kentsel bağlamın bütünleşmesine yönelik bir tasarım süreci izlemekte ve tasarım sorunlarına yaratıcı çözümler bulmaktadır. Her projenin işlevsel gereksiniminin farklı oluşu, grubun her defasında yeni keşifler peşinde olmasını sağlamaktadır. Tasarım araştırmalarının ilk aşamalarında proje alanı, işlevsel program ve sürdürülebilirlik konusundaki inovasyonlara odaklanılırken; sürecin sonunda bağlama duyarlı, konseptin sürüklediği, yenilikçi ve yaratıcı sürdürülebilir binalar ve çevreleri ortaya çıkar.

S+ çok çeşitli ölçeklerde –depolama ünitelerinden, minimal boyutta yaşama mekanlarına, saraylara, üniversite yapılarına ve üretim tesislerine– projeler gerçekleştirmektedir. Bu projelerin bir bölümü yeni, bir bölümü de tarihi önemi olan yapıların yeniden değerlendirilmesini kapsar. Firmanın portfolyosundaki projeler, yaratıcılığa önem veren mimar, mühendis ve tasarımcılarla işbirliği içinde ve yaratıcı teknik çözümler olarak geliştirilir.

Daha önce AIA Baltimore, University at Buffalo, Milano Fuarı, Polytechnic University of Turin, The Union of Architects of Russia in Moscow ve Türkiye'de çok sayıda kentte sergiler gerçekleştiren S+ Architecture; TMMOB Mimarlar Odası, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) ve Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :