'P Blok' Leaf Interior Design Awards Finalinde

mimarizm.com / 18 Eylül 2013

İglo Mimarlık, P Blok Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon Stüdyosu projesiyle 2013 Leaf Interior Design Awards'da 'Yılın Ticari Yapısı' kategorisinde finalist oldu.

P Blok, yarışmada Türkiye'den finale kalan tek proje olma özelliği taşıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Emirates Glass ana sponsorluğunda düzenlenen Leaf Awards'un alt kategorilerinden biri olarak verilirken, ilk kez bu sene kendi kategorileri bulunan ayrı bir ödül olarak organize edilmeye başlanan Leaf Interior Design Ödülleri , 18 Ekim 2013 gecesi Berlin'de yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda iç mimarlık projesinin katıldığı Leaf Interior Design Awards'da bu sene 7 ana kategori altında toplam 52 proje finalist ilan edildi. Jüri, yarışmaya başvuran projeleri değerlendirirken; yaratıcı, güncel ve iyi iç mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamasının yanı sıra, iç mimarlık standartlarını yükselten, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinciyle tasarlanmış olmasına da dikkat ediyor.İglo Mimarlık tarafından projelendirilen P Blok Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon Stüdyosu, Maslak'taki 450 m² taban alanlı 8 m iç yüksekliğe sahip hangar binasının ofis fonksiyonlarını içeren toplam 1150 m² kullanım alanlı fotoğraf ve prodüksiyon stüdyosuna dönüştürülmesiyle oluştu. Sınırlı bir bütçe içerisinde tamamlanması gereken projede çıkış noktası, ekonomik çözümlerle çekici bir atmosfer ve ferah mekanlar yaratmaktı.


İGLO Mimarlık2001 yılında Esen AKYAR ve Zafer KAROĞLU tarafından kurulan İGLO Mimarlık, farklı sektörlerden gelen müşterileri için Türkiye'deki birçok şehirde ve yurt dışında mimari tasarım, proje ve uygulama hizmeti veriyor. Mimarlık alanında işlevsel tasarımlar ve uygun maliyetli çözümler üreten İGLO, kullanıcılara yepyeni bir tasarım süreci yaşatırken, müşteri memnuniyetinden ve özenli ekip çalışmasından ödün vermeyerek yoluna devam ediyor. İGLO Mimarlık bünyesinde birbirinden çok farklı ölçekteki ticari yapılar, endüstriyel yapılar, ofis yapıları, konut yapıları, karma kullanıma yönelik projeler, kültürel yapılar, rekreasyon ve renovasyon projeleri üretiliyor.


İlişkili Haberler
İglo'nun İçinden...
İlişkili Haberler
Koşaradım Projeler
İlişkili Haberler
Tasarım Ekibi
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :