İSMOB Tasarım Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 20 Ocak 2016
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından 12.’si gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı - İSMOB, bu yıl 10. kez düzenlediği İSMOB Tasarım Yarışması’nda 7 kategoride ödüllerini dağıttı.

TÜYAP’ta gerçekleştirilen 12. İstanbul Mobilya Fuarı- İSMOB 2016, yüzlerce yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapmasının yanı sıra, 10 yıldır fuarla eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Tasarım Yarışması’ ile en yaratıcı ürünleri kategorilerine göre ödüllendiriliyor.

Bu yıl Derin Design Derin Sarıyer, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hızır Tengüz Ünsal ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Hayri Alyanak jüri üyeliğinde gerçekleştirilen yarışmada; oturma grubu, yatak odası, yemek odası, genç odası, uyku, tamamlayıcı mobilya ve aksesuar ile en iyi stant olmak üzere jüri üyeleri tam 7 kategorinin değerlendirmelerini gerçekleştirdi. İSMOB 2016’daki katılımcı firmaların yarışmaya gönderdiği 175 ürün başvurusu, jüri tarafından değerlendirildi.

Yemek odası kategorisinde birincilik ödülünün sahibi Nora adlı ürünü ile Doğtaş oldu.

Oturma grubu kategorisinde Greta adlı ürünüyle Nurus birinci olurken, genç odası kategorisinde Poly adlı ürünüyle Kelebek Mobilya birinciliğe layık görüldü.


Greta - Nurus


Poly - Kelebek Mobilya

Yatak odası kategorisinde Theresa isimli tasarımıyla Tepehome birinci olurken, uyku kategorisinde Tesla Sleep adlı ürünü ile Yataş, tamamlayıcı mobilya ve aksesuar kategorisinde Alava isimli tasarımıyla Nurus birinci oldu.


Theresa - Tepehome


Tesla Sleep - Yataş


Alava - Nurus

İSMOB 2016 Tasarım Yarışması’nın en iyi stant ödülü ise Doğtaş Mobilya’ya gitti. Türkiye’de mobilya tasarımı ve sektörünü; sağlıklı bir çizgiye oturtmak, uluslararası platformlarda yer edinebilmesini sağlamak, tasarımı evrensel boyuta getirerek, paylaşarak, özgün tasarım fikirlerinin yaratılmasına katkıda bulunmak vizyonuyla haraket eden Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği- MOSDER, her geçen yıl artan bir ilgiyle gelenekselleşen İSMOB Tasarım Yarışması’yla, tasarıma  üretim gücüyle destek verenlerin başarılarını ödüllendirmeye devam ediyor.

Ödül alanların tam listesi;


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :