Amerikan Mimari İllüstrasyon Ödülleri Dağıtıldı

mimarizm.com / 25 Ağustos 2008
Amerikan Mimari İllüstratörler Birliği ASAI (American Society of Architectural Illustrators) 23'üncü kez yılın en iyi mimari temsillerini değerlendirdi. Architecture in Perspective isimli ödül programında, gönderilen yüzlerce eserden 60 tanesi öne çıkarılmaya layık bulundu. 6 ayrı kategoride verilen ödüllerin sahiplerinin ASAI üyelerinden oluşan bir jüri tarafından tespit edildiği programda, aynı zamanda bir ‘Üyeler Seçkisi' de oluşturuldu. İnternet üzerinden yürütülen değerlendirmede Birlik üyelerinin verdiği oylar sonucunda pek çok mimari temsil çalışması onurlandırıldı.

Architecture in Perspective 23 Sergisi, ASAI Konferansı'nın da başlangıcını müjdeleyerek 4 Eylül'de Montana Devlet Üniversitesi'nde izleyicilerle buluşacak. Aynı tarihte AIP 23 Yarışması seçkisinin yer alacağı bir katalog da tanıtılacak ve piyasaya sürülecek.

Mimarlığın kalbinin attığı coğrafyalardan Amerika'da bu yıl boyunca üretilmiş en dikkat çekici ve heyecan verici illüstrasyonlara yer veren AIP 23'ün kazananları şöyle:

Hugh Ferriss Ödülü: Frank M Costantino


Resmi Kategori Ödülü


Terry Brown Jüri Ödülü
 

Gayri-Resmi Kategori Ödülü
 

Saleh Uddin Jüri Ödülü
 

Jon Kletzien Jüri Ödülü


Amerikan Mimari İllüstratörler Derneği'nin seçkisinde yer alan işlerden bazıları ise şöyle:
ASAI'nin yıllık seçkisine giren tüm illüstrasyon çalışmalarını görüntülemek için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :