2012 Altın Mıknatıs Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 03 Mayıs 2012


35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında gelenekselleşen Altın Mıknatıs Ödülleri, bu akşam (3 Mayıs 2012, Perşembe) gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu. Birincilik ödülü; tasarımı İbrahim Avcı, uygulaması ise Tuhan Mimarlık'tan Fırat Tuhan tarafından üstlenilen Türk YTONG standına verildi.


Türk YTONG

35 yıldır Türk yapı sektörü ve bölgelerinin en büyük fuarları olan Yapı Fuarları – Turkeybuild'in 2012 yılındaki ilk ve en önemli buluşması 35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul açıldı. Yapı fuarlarının bir geleneği haline gelen ve "Altın Mıknatıs" başlığı altında düzenlenen "Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri" ise, fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu.


Kale

Birincilik ödülü; tasarımı İbrahim Avcı, uygulaması ise Tuhan Mimarlık'tan Fırat Tuhan tarafından üstlenilen Türk YTONG standına verildi. İkincilik ödülünü ise, tasarımı Fatma Köse ile Studio Molini firmasından Maurizio Molini'nin gerçekleştirdiği Kale Seramik standı aldı. Üçüncülük ödülü, Mero Design'dan Meriç Yıldırım tarafından tasarlanan Trakya Cam standının olurken; Terminal Design'dan Alp Gümüş tarafından tasarlanan VİKO standı mansiyon ile ödüllendirildi. YEM Özel Ödülü ise, Atelye Alaturka Firması'ndan Feyyaz Yaman'ın imza attığı Eryap standının oldu.


Trakya Cam

Eser Tezeren, Tolga Akbulut, Tuncay Gün ve Y. Taner Gültekin'den oluşan seçici kurul, fuarda yer alan standları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirdi:

 - Standın ürünle kurduğu bağlantı
 - Standın ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması
 - Standın üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi
 - Standdaki görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler


Viko

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda; yukarıdaki kriterlere ek olarak detaylarda sadelik, üç boyutlu tasarımın başarısı, aranan kriterlerin sağlanmış olması, ürün sunumlarındaki sadelikten ötürü Türk YTONG standı birincilik ödülüne layık görüldü.

İkincilik ödülü; marka imajıyla bağlantılı tasarımı, ziyaretçilerinin ürünle birebir ilişkisini sağlayan mekan kurgusu ve iç mekandaki ürün sergileme başarısı nedeniyle Kale Seramik'e verildi.


Eryap

Trakya Cam üçüncülük ödülünü şeffaflık, sadelik ve üç farklı alanın, bir araya getirilişindeki bütünsel başarı, malzeme ve ışığın mekânsal açıdan uygun kullanımı ile aldı.

Mansiyon ödülü; modüler fuar elemanlarını başarılı uygulaması, ziyaretçi ağrlama bölümünün çok iyi ve davetkar olması ve ürün imajı ile marka algısını vurgulamasından ötürü VİKO standına verildi.

Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :