2011 AIA Genç Mimarlar Ödülü Sahipleri Açıklandı

mimarizm.com / 23 Şubat 2011


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (American Institute of Architects - AIA), 2011 Genç Mimarlar Ödülü'nün (Young Architects Award) sahiplerini açıkladı.

Genç Mimarlar Ödülü, yaşa bakılmaksızın, meslekte en fazla 10. yılını icra ediyor olmak şartı ile; olağanüstü liderlik özelliği gösteren ve mimarlık kariyerinin erken bir döneminde mesleğe önemli katkılarda bulunan kişilere veriliyor. Ödüller, New Orleans'ta gerçekleştirilecek olan 2011 AIA Ulusal Kongresi ve Tasarım Sergisi sırasında sahiplerine takdim edilecek.

Edward J. Kodet, Jr. (Kodet Architectural Group, Ltd.)'ın başkanlığını, Chester A. Widom (WWCOT Architecture & Interiors)'ın ise başkan yardımcılığını üstlendiği 2011 AIA Genç Mimarlar Ödülü Jürisi'nde yer alan diğer isimler Norman L. Koonce (McLean, Va.), Ronald L. Skaggs (HKS, Inc.) ve William J. Stanley (Stanley Love-Stanley, PC) idi.

2011 AIA Genç Mimarlar Ödülü'ne değer görülen 11 isim şöyle sıralanıyor:

Jack Baumann

Bauman'ın, mimarlığa yeni profesyoneller kazandırması ve yeni yeteneklere akıl hocalığı yapması nedeniyle ödüle değer görüldüğü bildiriliyor. Mimarlığın gelişimine, yapı üretmenin yanı sıra; meslektaşları, müşterileri ve akranları ile kurduğu ilişkiler üzerinden katkıda bulunan Bauman, bügün yarattığı etkiler üzerinden geleceğe bakıyor.  

Sara Beardsley

"Mimarlık ve tasarımda sürdürülebilirlik davasını ileriye taşıyan" Beardsley, mimarlık felsefesini açıklarken binaları "yaşayan ve işleyen makineler" ile ilişkilendiriyor. Eneji kullanımı konusunun tasarım ve mühendislikte önem kazanmasıyla birlikte, Beardsley'nin uzmanlığı önümüzdeki yüzyılda daha da yaygınlaşacak.

Gail Peter Borden

Olağanüstü akademik kariyeri ile dengeli bir şekilde yürüttüğü profesyonel yaşamında, Amerikan banliyö peyzajı üzerine odaklanan Borden, konut meslesine; program, teknoloji, ekonomik ve sosyal altyapı üzerinden yaklaşıyor.

Steven Dwyer

Toplum için verdiği özveri ve eşsiz işbirliği ruhu ile ödüle değer bulunan Dwyer, kariyerindeki ilerleme ile birlikte, gerek müşterilerinin gerekse toplumun yaşam koşullarının iyileştirilmesi yönündeki çabalarını mesleğinin ayrılmaz bir parçası olarak görmeye başladığını belirtiyor.

Sanford E. Garner

Ödüllerle dolu mimarlık kariyerine ek olarak, toplumun gelişimine sıkı sıkıya bağlı olan Garner, yerel ve bölgesel danışma kurullarındaki aktif rolü ile bu davasını sürdürüyor.

Christopher Herr

Herr'in sürdürülebilirlik ve alternatif yapı sistemleri alanında yeni bir çığır açtığı vurgulanıyor. Mimarlığın gücüne inanan genç bireylerin yaratıcılığını tetikleyen Herr; lise staj programları, meslek tanıtım günleri ve staj rehberliği konusunda da aktif rol üstleniyor.

Jennifer T. Knudsen

Mimarları ve inşaatçıları net bir vizyon çerçevesinde birleştiren Knudsen'in mesleğe katkısı; eşsiz liderlik vasfı, bilgi birikimi ve 'Yapı Bilgi Modeli'nin interaktif kullanımı ile kendini sürekli gelişen bir mimarlık olarak tarifleniyor.

Kiel Moe

Profesyonel ve akademik çevrelerle kurduğu kesintisiz ilişki ile ödüle değer görülen Moe'nun araştırmaları ve yayınları; mesleğin uygulanmasında daha ekolojik, ekonomik ve sürdürülebilir bir gelişim izlenmesine işaret ediyor.

Amy Slattery

Enerjikliği, mesleki titizliği ve aynı anda pek çok konuyu koordine edebilmesi ile tanınan Slattery, akranları arasında liderlik vasfı ile öne çıkan isimlerden. Slattery, 2008 yılında Kansas'ta düzenlenen "Yılın Yükselen Mimarı" ödülüne de aday gösterilmişti.

Sean Stadler

Mesleki organizasyonlarda üstlendiği liderlik rolü ile birlikte firmasında, tasarım liderliği standartlarını yeniden tanımlayan Stadler, sektördeki diğer genç lidelerin de ufkunu açtı.

Thomas J. Trenolone

Trenolone ve ekibi, tasarım alanındaki üstünlükleri ile 50'nin üzerinde ödüle değer görülürken; Trenolone'nin ismi, mimarlık ve tasarımla ilgili 40'tan fazla makalede yer aldı.

Ödül programı ve 2011 ödülünün sahipleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :