Ongun|Caglayan

E. Seda KAYIM / 04 Ağustos 2011
Ongun|Caglayan

Genç mimarlık ofisi Ongun|Caglayan, olası karşılaşmaların nasıl verimli birer pratiğe dönüşebileceğini kanıtlıyor. Her ikisi de aynı okuldan fakat farklı yıllarda mezun olan, uzunca bir aralıkta mesleki yolları hiç kesişmeyen Sonat Ongun ile Umut Çağlayan'ın ortaklıkları, birlikte çalıştıkları ofiste kurdukları dostluktan ilham ve cesaret alarak doğuyor. İkili, özgül pratiklerini kurma motivasyonlarını şöyle dillendiriyor: "Çalıştığınız ofislerden artık bir şey öğrenmediğinizi, bilakis kendinizden bir şeyler verdiğinizi fark ettiğiniz noktada, oradan kopmak istiyorsunuz."

Ongun|Caglayan, sadece 2008'den bu yana ancak çok iyi referanslar ile inşa ettikleri iç mimarlık ağırlıklı portfolyolarını müşteriye verdikleri ehemmiyet ve güven, süratli ve dakik uygulamalar ve süreklilik üzerine temellendiriyor.

Sonat Ongun ve Umut Çağlayan ile Nişantaşı'nda bir apartman dairesinde konumlanan sıcak ancak ferah ofislerinde mikro ölçekte başlayan ancak makro ölçeğe –yani yapı uygulamasına- uzanmaya hevesli mimarlık üretimleri hakkında konuştuk.


Sonat Ongun ve Umut Çağlayan Hakkında
Mimarlık Pratiklerinin Dinamikleri Üzerine
Ongun|Caglayan’ın Müşteri Memnuniyeti ve Başarı Denklemi
Mikro Ölçekten Makro Ölçeğe: Mobilya, İç Mekan ve Yapı Tasarımı Üzerine
Künye
Ofis Adı:
Ongun|Caglayan
Sahibi:
Sonat Ongun, Umut Çağlayan
Telefon:
(212) 291 96 82
Faks:
(212) 291 96 85
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :