ddrlp Mimarlık ve Tasarım Hizmetleri

Filiz YAVUZ & Mesut TUFAN / 05 Eylül 2008

Boğaçhan Dündaralp, ddrlp'yi tasarım ve proje üretimi odaklı mimarlık hizmetleri veren bir üretim ve araştırma ortamı olarak tanımlıyor. Dündaralp'in, mimarlik bilgi alanı içindeki çok pozisyonlu duruşu ile beslediği ve yönettiği büro, kent, metropol gibi katmanlı mimarlık problemleri ve 'konut' başta olmak üzere, farklı mimarlık ölçekleri ile ilişki ve çözüm stratejilerini araştırıyor, geliştiriyor. Bunu yaparken de parçası olduğu döngüyü, ortamı, 'ben'i kavramayı önemsiyor ve kendini bunların üzerinden duruş ve yapma biçiminin 'değerli' olduğu o döngüye katıyor.

Bu duruş ve yapma biçimi o kadar önemli ki, Dündaralp için bir 'terbiye' anlamına geliyor. Bu terbiye de, tasarım, uygulama, eğitim, sanat, yazın gibi pekçok kanaldan beslenen mimarlık bilgi alanını kucaklamak şeklinde kendini gösteriyor. Gerçekten mimarın kendini / kendinde varettiği alanlara baktığınız zaman bu derinleşme ve katmanlaşma çabasını çok rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Öncelikle kendini bir tasarımcı olarak şekillendiren bu varolma, disiplinlerarası sanat etkinliklerinde sanatçı yönünü; sempozyumlarda, konferanslarda ya da Yeni Mimar deneyiminde olduğu gibi medyada da düşünsel ve eleştirel yönünü biliyor.

Boğaçhan Dündaralp ile "çok ortaklı bir ofis kurmak yerine, çok ofisli tek bir mekan ürettik" dediği Akaretler'deki bürosunda buluştuk.


ddrlp
Bir mimarın konuştukları / konuşamadıkları
Etkinlikler & Ödüller
Künye
Ofis Adı:
ddrlp Mimarlık ve Tasarım Hizmetleri
Sahibi:
Boğaçhan Dündaralp
Telefon:
(0212) 258 97 57
Faks:
(0212) 260 27 24
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :