Bağımsız Bürolar Topluluğu; TH & İdil

Filiz YAVUZ / 03 Aralık 2008

Çat Kapı için bu ay, imar planından kentsel tasarıma, kentsel tasarımdan mimari tasarıma ve müşavirlik hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdüren TH&İDİL Mimarlık'ın Ankara'daki kapısını çaldık; pek çok güleryüzle karşılaştık. Kentin koşuşturmacasından oldukça uzakta, sakin sakin işini yapan TH& İDİL Ankara'ya konuk olduk.

TH& İDİL'in, Ankara'nın ayazıyla tezat oluşturan yumuşak havasının Hasan Özbay'ın sakin tavırlarından kaynaklandığını, üzerimize çöken huzur eşliğinde keşfetmemiz uzun zamanımızı almadı. Muzip bakışlar arasında çalışanların esprilerine karşılık veren Hasan Özbay'ın ofis içinde bir patrondan çok "hoca" olarak görüldüğü ve O'na duyulan saygı da gözümüzden kaçmadı.

Hasan Özbay ile yaptığımız sakin ve derin bir sohbetin ardından önceki gece ofiste sabahlamış olan TH& İDİL Ankara çalışanlarıyla tanıştık. Yorgunluklarını umursamayan genç mimarların bu, işe dört elle sarılmış hallerinin nedenini de ofisin muhtelif yerlerinde saçılmış olan sırt çantaları aracılığıyla çözdük. Ankara ve İzmir büro olarak tatile çıkmanın arifesinde, çalışanlar ile de keyifli söyleşiler yaptık.


Hasan Özbay ile
Th & İdil Ankara çalışanları
Yarışma Projeleri
Künye
Ofis Adı:
TH & İdil Mimarlık
Sahibi:
Tamer Başbuğ, Hasan Özbay, Baran İdil
Telefon:
(312) 439 59 43 (Ankara) / (232) 465 25 37 (İzmir)
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :