AE Mimarlık

Amber Eroyan / 21 Temmuz 2017
Özellikle Kadıköy'de gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile tanınan AE Mimarlık'ın kurucusu Ahmet Erkurtoğlu ile ofisin geçmişi ve yakın dönem planları üzerine konuştuk.

Mimarlık yapmaya oldukça erken bir yaşta karar veren ve karşısına çıkan engellere rağmen bu kararından caymayan Ahmet Erkurtoğlu, Kastamonu'da geçirdiği çocukluk ve ilkgeçlik yıllarının ardından, mimarlık eğitimi için Edirne'nin yolunu tutuyor.

Yaz dönemlerinde staj için İstanbul'a gelen, mezuniyetinin ardından yine bu şehirde, dönemin popüler ofislerinden Atölye A Mimarlık'ta çalışan Erkurtoğlu, 1991 yılında kendi ofisi AE Mimarlık'ı kuruyor. Ve birkaç yıl sonra gerçekleştirdiği Bodur İş Merkezi projesiyle Kadıköy'de "İbrahim Bodur'un mimarı" olarak anılmaya başlıyor. Bunun kendisi için bir dönüm noktası olduğunu belirten Ahmet Erkurtoğlu, Bodur'un kendisine verdiği öğütleri o günden beri hayat felsefesi olarak benimsemiş. 

Kentsel dönüşüm projeleri ile AE Mimarlık ismini  markalaştırdıklarını belirten Ahmet Erkurtoğlu'nun yeni hedefi ise bünyelerine yeni kattıkları proje yönetimi ekibi ile mimarlığı daha keyifli bir şekilde icra etmek.   


Ofisin Kurucusu Ahmet Erkurtoğlu ile...
Künye
Ofis Adı:
AE Mimarlık
Sahibi:
Ahmet Erkurtoğlu
Telefon:
(216) 574 38 81
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Kadrettin uçlu 4 yıl önce Oglum burak uclu mimar sinan universitesi mimarlik bolumunden her hangi bir aksilik olmassa ocak doneminde mezun olacak. oglumu ekibiniz arasina almaniz mumkun olurmu tsk.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :