Proje No 3

mimarizm.com / 21 Aralık 2020
Work of Arch Studio'nun tasarladığı Proje No 3 ofis projesinde, her alan kendi içinde fark yaratırken, karakteristik özelliğini ortaya koyuyor.

Proje No 3 projesi, Work of Arch Studio tarafından; altı katlı bir fabrikanın yönetim katı olarak 350 m2’lik tek bir katta 4 yönetici ofisi, 1 toplantı odası, karşılama ve bekleme alanları düşünülerek tasarlanmıştır.

Ofis tasarımında perspektif ve gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılarak daha sıcak ve doğal bir ortam oluşturulmak amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra mekanların tasarımında farklı konseptler düşünülmüştür. Renk skalası olarak bazı odalarda daha natürel tonlar ve dokular tercih edilirken, bazı odalarda ise siyah ve gri tonlar kullanılarak maskülen ve eklektik bir etki verilmesi sağlanmıştır. İkinci kuşağın aktif olarak çalıştığı yönetici odalarında; mevcut  freskler ve aile yadigarı mobilyalar, tasarım bütünlüğü içerisinde yeniden düşünülmüştür.

Çoğunluğu Türk sanatçıların eserlerinden oluşan, büyük ve değerli bir sanat koleksiyonuna sahip olan firmanın, yönetici odalarının tasarımında; kişisel hobiler ve zevkler ağırlıklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu detaylarla birlikte her alan, kendi içinde fark yaratmakta ve karakteristik özelliğini ortaya koymaktadır.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :