Yeliz Tekin Çimen

02 Kasım 2007

Yaklaşık 11  aydır Boran Ekinci Mimarlık'tayım. Boran Bey ‘in çalışmalarını büroya gelmeden önce takip ediyordum, isteyerek ve bilerek Boran Ekinci'nin yanında çalışmaya başladım. Şimdiye kadar çok güzel bir çalışma ve öğrenme süreci geçirdim. Halimden memnunum.

Çok yoğunuz çünkü çalışma yöntemimiz her bir kişinin, en az bir projenin her türlü sorumluluğunu alarak çalışması üzerine kurulu. Ama bir kişinin üç projeyi bir arada yürüttüğü zamanlar da oluyor. Mesela ben şu anda iki konut projesinin Boran Bey ile birlikte mimari kontrollüğünü yapıyorum ve bir yandan da başka bir uygulama projesini yürütüyorum. Bazen de birinin acil yardıma ihtiyacı oluyor ve her şeyi bırakıp ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yardım ediyoruz. Aslında böylelikle hem çok proje görme şansımız oluyor, hem de tüm projelerden haberdar olabiliyoruz. Zaten açık ofiste çalıştığımız için az-çok her proje hakkında bilgimiz projeye dahil olmasak da oluyor.Boran Bey'in bizimle açık ofiste çalışıyor olması da çok güzel. Ana kararları Boran Bey veriyor olsa da  bizim de tasarıma katkılarımız oluyor.

İş konusunda çok disiplinli olduğu için zaman zaman zor biri olsa da Boran Bey'le çalışmak çok keyifli, bazen de tabiî ki tempodan dolayı çok yorucu. Aslında Boran Bey bu kadar disiplinli olmasaydı bu kadar projeyi yürütmek de çok zor olurdu herhalde.

Ofis içi iletişimimiz çok iyi. Aramızda as/üst ilişkisi yok.

 Bir de bu büro çok eğitici bir büro. Buradan önce de büro tecrübelerim olmuştu ama burada çok kısa zamanda çok tecrübe kazandım, kazanmaya da devam ediyorum. İleride kendi büromu açmak istiyorum ve bence burası bu yolda geçilmesi gereken iyi bir yer…


Boran Ekinci İle...
Boran Ekinci Mimarlık Çalışanları
Projeleri
Boran Ekinci'nin Özgeçmişi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :