“Pebble Design olarak biz, öncelikle her mekana özel bir konsept üretiyor ve sonrasında bunu uyguluyoruz.”

01 Ağustos 2016

Siz sadece mekana özel tasarımlar yapıyorsunuz, öyle değil mi?

Evet, fabrikasyon üretim yapmıyoruz. Biz öncelikle her mekana özel bir konsept üretiyor ve sonrasında bunu uyguluyoruz. İç mimarlığın özelliği bu, mekan bağlamında tasarım yapmak. Biz ürün satmıyoruz, iç mimarlık yapıyoruz. Fakat Amerika’dan ‘Connected Box’la ilgili bir teklif aldık, bu biraz fikrimizi değiştirdi açıkçası. ‘Connected Box’ projesinde ürün ayrıştırmaya giderek yakında fabrikasyon üretime geçebiliriz. Bunun ilk adımlarını 2015 Ocak ayında Maison&Objet /Paris fuarına Pebblekids markasıyla katılarak attık. 

Connected Box ile A’Design Awards’ı kazandınız... 

Evet, 2015 yılında‘Connected Box’ ile ödül kazandık. ‘Connected Box’ ilhamını lego oyuncaklardan alıyor. Lego şeklinde birbirine eklenebilir renkli çocuk mobilyası fikrini herkes çok beğendi. Şu anda ‘Connected Box’ın bebek odası versiyonu üzerinde çalışıyoruz. Bu tasarım çok ilgi gördüğü için 2015 yılında yarışmaya katılalım istedik ve 3.cülük ödülünü kazandık. Onun dışında Skyport Residence’taki örnek stüdyo daire projemizle 2014 yılında Londra’da International Property Awards’u kazanmıştık.

A’Design Awards kazanan 'Connected Box'

International Property Awards kazanan Skyport Residence dairesi

Pebblekids nasıl ilerliyor? Çocuk odaları için ne tarz ürünlere talep var daha çok?

Bizim Pebblekids’te hedefimiz 7 yaş ve üzeri yani çocukluktan çıkıp okula başlayanlar. Pebblekids projelerinde daha çok duvar kağıdı yerine sticker kullanıyoruz örneğin. Bu sticker’ları özel olarak tasarlayıp baskıya hazırlıyoruz. Gördüklerini istiyorlar insanlar genellikle, çoğunlukla portföye bakıp “Bunun aynısı olsun” diyorlar. Bu nedenle öncelikle müşterilerimizden biraz araştırma yapıp gelmelerini rica ediyoruz. Portföydekine benzer şeyler yapmak bizim de hoşumuza gitmiyor çünkü. Her seferinde özel bir şeyler denemek istiyoruz ekip olarak. Genel olarak “Connected Box”a çok talep olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle bu konseptin dört farklı versiyonunu yaptık. Karikatür ve çizgi film karakterleri isteyen de çok oluyor ama biz çok hoşlanmıyoruz, daha karakteristik ve geçiçi olmayan bir atmosfer yaratmak istiyoruz çocuklar için. Bir keresinde sadece duvar sticker’larında Minion karakterini kullanmıştık. Cocukların dünyasında gelip geçici kahramanlar oluyor. 


Neslihan Pekcan İle...
Tasarım Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :