Özge Torunlar

07 Aralık 2011


Özge, ekibin "10 parmağında 10 marifetli" üyelerinden... Müşterilerle dialogu kuruyor, profesyonel olarak fotoğraf çekiyor, ekip üyelerinin saçlarını bile o kesiyor.

Özgür gibi senin de endüstriyel tasarım öncesinde başka bir lisans "denemen" var. Biraz bundan bahsedebilir misin?

Bilkent Turizm mezunuyum. Son gecede karar verdiğim bir bölümdü. Aslında ortaokuldan itibaren güzel sanatlara dayanan bir iş yapacağımı düşünürdüm. Ama bir şekilde turizm okurken buldum kendimi… O noktada da sahne sanatlarına geçmeyi düşünüyordum ama ebeveynler kontrol altına alırlar ya… "Bitsin, sonra ne istiyorsan yap" derler… Sonuç olarak okulu bitirdim ve İspanya'ya gittim. Turizm ile ilgili bir çalışma fırsatı yakalamaktı derdim. Baktım, onun da başka zorlukları var. İzmir'e geldim ve büyük bir otelde işe başladım. Ama orada da hizmet sektörünün benim ilgi alanıma hiç değmediğini gördüm. Bunun üzerine yeniden hazırlandım ÖSS'ye; yetenek sınavlarına girdim.

Aslında eğitimini gördüğün alana, yani turizme, tutunmak için epey çaba sarf etmişsin. Kaç sene var Bilkent'e girişin ile İzmir Ekonomi'de endüstriyel tasarım okumaya başlaman arasında?

7-8 sene… 1997 yılında Bilkent'e girdim; Ekonomi Üniversitesi'ne ise 2005'te başladım.

Seveceğin bir alanda okumak neleri değiştirdi?

İstediğim bir şeyi okumak kendiliğinden başarı getirdi. Diğer tarafta zorlanarak, çok ucu ucuna geçerdim dersleri. Burada ise sevmek başarmayı, başarmak ise özgüveni sağladı. Bölümü de 3.'lük ile bitirince… (gülüyor)


Nehir ile Özge'nin vintage mobilyaları...

Yapmak istediğiniz şeyi bulmak için öncesinde çok çabalamak hatta –lafımı maruz görün- belki sürünmüş olmak, sevdiğiniz alana daha bir dört kolla sarılmayı beraberinde getiriyor mu? Kendinizi endüstriyel tasarım okumak üzere hasbelkader gelmiş öğrencilere kıyasla ayrıcalıklı hissettiniz mi?

Herkesle aramda yaş farkı vardı zaten. Çevrenize baktığınızda anlaşabileceğiniz birilerini bulamayacağınızdan bile endişe ediyorsunuz. Ama dersleri takip ettikçe, bazıları için girilip çıkılan dersler sizde farklı bir beklenti yaratıyor. Bu hevesin bir kısmına okulda karşılık buldum. Bir kısmına ise bulamadım, o ayrı…

Senin turizm eğitimin ve hizmet sektöründe deneyimlerinin, bugün Vardo Stüdyo bünyesinde ve mesleki hayatında kazandırdığı avantajlar var mı?

(soruya ilk olarak Nehir cevap veriyor) Aslında tüm müşteriler ile iletişimi Özge kuruyor. Ben telefonu hep Özge'ye uzatıyorum. Bence bize bu anlamda müthiş katkısı var. İnsanlarla, özellikle de müşteri ile konuşmayı bilmek çok ayrı bir şey…

(sonra Özgür katılıyor) Turizm ile ilgili midir, bilemem ama, çok dolaşıyor Özge… Bu sayede görsel bilgisi de çok fazla.


Kimdir "Vardo Sakinleri"? Gelin Tanıyalım...
Ve "Sakinlerin Sakin Olmayan Hayatları"
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :